przebudowa drogi w Moczyłach

Trwa przebudowa drogi gminnej w Moczyłach wraz z kanalizacją deszczową. Chodzi o główną drogę we wsi o długości 725 m. Rozpoczyna się koło symbolu Moczył – łódki, a kończy tuż przy Odrze. Na jakim etapie jest inwestycja?

- Łączne zaawansowanie robót oceniam na ok. 60% - mówi Artur Rozenek ze spółki Met-Instal, która realizuje prace. - Do tej pory wykonaliśmy całą sieć kanalizacji deszczowej oraz przyłącza deszczówki do granic posesji, ułożyliśmy krawężniki i konstrukcję drogi od strony rzeki, jeszcze bez nawierzchni, wykonaliśmy też część zjazdów z kostki. Za nami także roboty branży teletechnicznej, hydrotechnicznej i elektrycznej.

Podczas wizyty w Moczyłach zauważyliśmy, że obecnie największe prace prowadzone są w centrum wsi, w rejonie sklepiku.

- Na miejscu jest do czterech ekip, w zależności od potrzeb - mówi Artur Rozenek. – W najbliższym czasie będziemy kontynuować roboty drogowe i instalacyjne, przed nami ustawianie kolejnych krawężników i wykonywanie studzienek pod wpusty deszczowe wraz z odpływami, kontynuacja robót teletechnicznych, hydrotechnicznych i wykonanie muru oporowego – dodaje.

Docelowo w Moczyłach na długości 612 m położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, a na odcinku o długości 113 m, najbliżej Odry, powstanie droga o nawierzchni z płyt betonowych. Pojawią się także chodniki, które będą miały 2 metry szerokości.

Inwestycję wykonuje spółka Met-Instal z Miękowa pod Goleniowem. Prace mają zakończyć się we wrześniu. Koszt to 3,3 mln zł.

Dodajmy, że w gminie Kołbaskowo realizowanych jest obecnie kilka innych inwestycji, w Siadle Dolnym powstaje nabrzeże, w Przecławiu dom kultury, w Karwowie przebudowywana jest droga gminna, budowana jest ścieżka rowerowa z Karwowa do Warnika, a w Kołbaskowie rozpoczęła się właśnie budowa drogi gminnej po nowym śladzie.

 

źródło: facebook

Pin It