Rekordowa liczba 113 drużyn weźmie udział w tegorocznym turnieju dzieci z zachodniopomorskich szkół podstawowych Mini Mundial 2018 - PODEJMIJ WYZWANIE. W Football Arenie Szczecin odbyło się losowanie barwa narodowych dla uczestników.
 
Dziewiąta edycja turnieju będzie największą z dotychczasowych.

"Ten rok jest wyjątkowy. Obchodzimy stulecie niepodległości, mamy mundial z polską kadrą, Pogoń obchodzi 70. urodziny, a nasz turniej po raz pierwszy został włączony w międzynarodową imprezę - Światowe Dni Morza, które odbędą się w Szczecinie." - mówi Grzegorz Matlak, pomysłodawca i organizator turnieju, były piłkarz Pogoni Szczecin. Współorganizatorem Mini Mundialu jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Eliminacjom w każdej gminie będzie towarzyszyło portowe miasteczko oraz liczne rodzinne festyny organizowane przez gminy.

"Mini Mundial to świetna przygoda. Port w Szczecinie wspiera sport najmłodszych w regionie oraz ludzi z pasją" - powiedziała w czasie uroczystości Anna Dudra z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

W tym roku zagrają dzieci z gmin Widuchowa, Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno, Gryfino, Moryń, Międzyzdroje, Kalisz Pomorski, Drawsko, Nowogard, Wolin i niemieckiego Schwedt. Finał, jak zawsze rozegrany zostanie na stadionie Pogoni Szczecin w połowie czerwca.
Tuż przed losowaniem dzieci z rocznika 2010 z UKS Morzycko Moryń, Warty Gorzów, Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin i Football Areny zagrały w turnieju im. Włodzimierza Obsta, znakomitego wychowawcy młodzieży w Pogoni.

"Cieszę się, że tacy ludzie jak Grzesiek Matlak kontynuują dzieło Floriana Krygiera i Włodzimierza Obsta" - mówił podczas wręczania pucharów uczestnikom Kazimierz Biela, również trenujący młodych piłkarzy w Pogoni, jeden z pierwszych trenerów Kamila Grosickiego.
Sponsorami turnieju są Szczecińska Energetyka Cieplna i DB Port. Kurier jest patronem medialnym Mini Mundialu 2018.

 

Link do filmiku z losowania:

http://mini-mundial.pl/losowanie-mini-mundialu-za-nami-pierwsze-eliminacje-19-05-w-dobrej-wideo/

Pin It