Dobra wiadomość dla mieszkańców Kurowa, droga gminna w tej miejscowości zostanie przebudowana.


Rozpoczęto prace projektowe na rozbudowę drogi gminnej nr 195022 w Kurowie, na odcinku od działki nr 38 do granicy działek 13 i 11/1 (patrz mapa, kolor fioletowy). To odcinek od wyremontowanej już wcześniej drogi gminnej w Kurowie do budowanej obecnie drogi gminnej z Siadła Dolnego do Kurowa (kolor pomarańczowy).

- Przebudowane zostanie 550 metrów drogi gminnej – mówi Elżbieta Janczyńska z Urzędu Gminy Kołbaskowo. – To będzie droga o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 6 metrów. Z uwagi na uwarunkowania terenowe, zakłada się lokalne zawężenia jezdni do 3 metrów z określeniem pierwszeństwa przejazdu na zawężonym odcinku drogi.

W ramach inwestycji powstanie także chodnik oraz odwodnienie. Prace projektowe wykonuje Biuro Projektów Inbud, Dariusz Skuza, Zbigniew Woźniak. Termin realizacji projektu to 30 czerwiec 2022 r. Wartość - 159 tys. zł.

Jak wyżej wspomnieliśmy, obecnie Gmina Kołbaskowo inwestuje w przebudowę drogi gminnej z Siadła Dolnego do Kurowa, wraz z odcinkiem ścieżki rowerowej, która ma być przedłużeniem Szlaku Bielika (kolor czerwony). Jej długość wynosi ok. 740 metrów. Asfaltowa droga będzie miała 6 m szerokości, powstaną także chodniki o szerokości 2 m i 24 miejsc do parkowania. W rejonie 260 m chodnik przejdzie w ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 3,5 m (o nawierzchni bitumicznej), która będzie oddzielona od drogi pasem zieleni. W ramach inwestycji na całym odcinku przebudowany zostanie także system kanalizacji deszczowej. Prace wykonuje Eurovia.

Pin It