budowa drogi gminnej

Aktualizacja 20.10.2021

Najnowszy kadr z placu budowy drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w Warzymicach.
To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem. - Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. - Dlatego wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13.
Nowa droga rozpocznie się tam, gdzie kończy się ulica Rekreacyjna. Pobiegnie równolegle wzdłuż dk13 do włączenia w ul. Cedrową.
- Myślę, że dla kierowców, mieszkańców naszej gminy to będzie istotny skrót, nie trzeba będzie stać w korku przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa. Ruch się rozłoży na dwie nitki, powinien się upłynnić. Przejazd w stronę Szczecina nie będzie już tak problematyczny – dodaje pani wójt.
Przetarg pn: „Budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w obrębie Ustowo” został ogłoszony 23 marca. Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 m i szerokości 6 m o nawierzchni z kostki betonowej, a także m.in. budowę kanalizacji deszczowej; budowę sieci wodociągowej; budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych; budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej. Koniec prac zaplanowano na połowę przyszłego roku.
Gmina ma w planie kolejne inwestycje drogowe mające na celu ułatwienie komunikacji na linii Gmina Kołbaskowo – Szczecin.
- Planujemy także budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. A także budujemy już drogę z Przecławia do węzła na obwodnicy Przecławia i Warzymic. W planach jest także droga z węzła na obwodnicy dalej do Ustowa – mówi Małgorzata Schwarz.
Dodajmy, że niedawno zakończył się remont generalny drogi powiatowej ze Stobna do Szczecina, do którego Gmina Kołbaskowo dołożyła 2,6 mln zł.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć >>

 

09.06.2021

Przetarg pn: „Budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w obrębie Ustowo” został ogłoszony 23 marca. Wystartowało w nim dziewięć przedsiębiorstw. Osiem ofert zmieściło się w zakładanym budżecie. Wartość zamówienia to ok. 3,6 mln zł, najtańsza oferta opiewała na 2,2 mln zł, najdroższa na 3,7 mln zł. Prace wykona Zakład Usługowo-Handlowy Zofia Kurzymska z Krzemienia, koło Dobrzan (cena ofertowa brutto: 2.238.796,75 zł).
 
Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 m i szerokości 6 m o nawierzchni z kostki betonowej, a także m.in. budowę kanalizacji deszczowej; budowę sieci wodociągowej; budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych; budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej.

 

----

15.04.2021

Dziewięciu chętnych na budowę drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w rejonie Warzymic. Osiem ofert mieści się w zakładanym budżecie (https://platformazakupowa.pl/transakcja/438705).
To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.
Przetarg pn: „Budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w obrębie Ustowo” został ogłoszony 23 marca. Wartość zamówienia to ok. 3,6 mln zł. Najtańsza oferta opiewa na 2,2 mln zł, najdroższa na 3,7 mln zł. Obecnie oferty są analizowane przez komisję przetargową. Wybór najkorzystniejszej zostanie dokonany według następujących kryteriów ocen: cena - 60%, termin realizacji zamówienia - 20%, termin gwarancji i rękojmi - 20%.

---

 

26.03.2021

Przetarg na budowę drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w rejonie Warzymic, ogłosiła Gmina Kołbaskowo. To jakby kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem. Otwarcie ofert 12 kwietnia.


- Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. - Dlatego wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13. Rozpocznie się tam, gdzie kończy się ulica Rekreacyjna. Pobiegnie równolegle wzdłuż dk13 do włączenia w ul. Cedrową. Myślę, że dla kierowców, mieszkańców naszej gminy to będzie istotny skrót, nie trzeba będzie stać w korku przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa. Ruch się rozłoży na dwie nitki, powinien się upłynnić. Przejazd w stronę Szczecina nie będzie już tak problematyczny – dodaje pani wójt.

Przetarg pn: „Budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w obrębie Ustowo” został ogłoszony 23 marca. Chętni oferty mogą składać do 12 kwietnia. Wartość zamówienia to ok. 2,9 mln zł. Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 36 miesięcy, a maksymalny 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót. Wybór najkorzystniejszej zostanie dokonany według następujących kryteriów ocen: cena - 60%, termin realizacji zamówienia - 20%, termin gwarancji i rękojmi - 20%.
Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 m i szerokości 6 m o nawierzchni z kostki betonowej, a także m.in. budowę kanalizacji deszczowej; budowę sieci wodociągowej; budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych; budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej. Prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku. Termin wykonania zamówienia nie może być dłuższy niż 12 miesięcy liczonych od dnia podpisania umowy.


Gmina ma w planie kolejne inwestycje drogowe mające na celu ułatwienie komunikacji na linii Gmina Kołbaskowo – Szczecin.
- Planujemy także budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. A także drogę z Przecławia do węzła na obwodnicy Przecławia i Warzymic i dalej do Ustowa – mówi Małgorzata Schwarz.


Dodajmy, że niedawno zakończył się remont generalny drogi powiatowej ze Stobna do Szczecina, do którego Gmina Kołbaskowo dołożyła 2,6 mln zł.
Na zdjęciu istniejący fragment drogi wzdłuż dk13, obok rysunek wlotu nowej drogi do ul. Cedrowej

Pin It