droga w ostoja - szczecin

Nowa droga powstanie w rejonie miejscowości Ostoja. Będzie wygodnym połączeniem Gminy Kołbaskowo ze Szczecinem. 5 marca 2020 roku, podpisano umowę na wykonanie projektu technicznego.

Dokumentację projektową dla inwestycji „Budowa drogi gminnej łączącą drogę powiatową Nr 3926 w Ostoi z ulicą Zbójnicką w Szczecinie” wykona szczecińskie Biuro Projektów INBUD spółka cywilna.

- Chcemy wyprowadzić ruch aut z miejscowości Ostoja i poprowadzić do ulicy Zbójnickiej w Szczecinie. Mieszkańcy Rajkowa, Warzymic i Przecławia będą mieli możliwość dotarcia do Szczecina pomijając zakorkowaną drogę krajową nr 13 – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Dziś przez Ostoję jedzie się wąską i krętą drogą. Po przebudowie miejscowość z uroczym pałacykiem zyska obejście.

Nowa droga gminna będzie miała około 1,2 km długości. Rozpocznie się przed przystankiem autobusowym, patrząc w stronę Przylepu. Obiegnie od południa Ostoję, częściowo po szlaku obecnej drogi gminnej, i wpadnie w korytarz wąskiej dziś drogi w stronę Szczecina. W ramach inwestycji wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym i przepompownią.

Miasto Szczecin również planuje po swojej stronie generalny remont dziś mocno zniszczonej, brukowanej ulicy Zbójnickiej. Po realizacji obu zadań, Gminę Kołbaskowo i Szczecin połączy wygodna droga.

W przyszłości Gmina Kołbaskowo planuje także zbudować drogę z Rajkowa do Będargowa. Po jej realizacji, z trasy przez obwodnicę Ostoi do Szczecina będą mogli korzystać również mieszkańców Będargowa i Karwowa oraz zachodniej części naszej gminy: Barnisławia, Bobolina, Smolęcina i Warnika.

Pin It