dziury w jezdni
 
Aktualizacja 05.07.2021
 
 
Umowa na „Remont drogi powiatowej Nr 3927Z Szczecin – Siadło Górne" została zawarta w Starostwie Powiatowym w Policach pomiędzy Powiatem Polickim, a firmą STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele firmy STRABAG Sp. z o.o., Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka oraz Naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach Magdalena Sochanowska.
Remont drogi powiatowej Nr 3927Z Szczecin - Siadło Górne realizowany będzie na trzech odcinkach: Ustowo – Kurów, o długości ok. 1 300 m, Kurów – Siadło Dolne, o długości ok. 600 m i Siadło Dolne – Siadło Górne, o długości ok.700 m. Wskazane powyżej odcinki dróg stanowić będą połączenie wyremontowanych uprzednio odcinków.
Na realizację zadania Wykonawca ma 16 tygodni.
Wartość całkowita inwestycji to 1 645 360,40 zł, składa się na nią 50% dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg , jak i również wsparcie z budżetu Gminy Kołbaskowo w wysokości 50% wkładu własnego, który musi pokryć Powiat Policki w ramach ww. funduszu.
 
 
23.06.2021
 
Nowe informacje w sprawie remontu drogi powiatowej Ustowo - Kurów - Siadło Dolne - Siadło Górne.
- Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to jutro podpisujemy umowę z firmą Strabag na realizację zadania - mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych w Starostwie Powiatowym w Policach.
Jak dodała pani Magda, najpierw zorganizowana zostanie organizacja ruchu. Następnie, w ciągu dwóch tygodni, rozpoczną się prace. Wykonawca ma cztery miesiące na ich wykonanie. - Jak zapewnia nas Strabag, zakończą się wcześniej, pod koniec sierpnia - informuje pani naczelnik.
Remont drogi realizowany będzie na trzech odcinkach: Ustowo – Kurów o długości ok. 1300 m, Kurów – Siadło Dolne o długości ok. 600 m i Siadło Dolne – Siadło Górne, o długości ok. 700 m.
Wartość kontraktu to ponad 1 mln 600 tys. zł. Inwestycja jest dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Około miliona złotych na prace przekazała Gmina Kołbaskowo.
 
 
 
02.06.2021
Będzie nowa nawierzchnia z Ustowa do Siadła Górnego. Dziś Starostwo Powiatowe w Policach otworzyło oferty na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 3927Z Szczecin - Siadło Górne na trzech odcinkach.
- Wpłynęły cztery oferty. Trzy z nich mieszczą się w zakładanym budżecie, czwarta nieznacznie go przekroczyła. Najtańszą złożyła firma Strabag na kwotę ok. 1,6 mln zł – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.
Starostwo Powiatowe w Policach przetarg ogłosiło w maju. Wcześniej otrzymało 903 797,74 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na to zadanie. A Gmina Kołbaskowo w ubiegłym roku przeznaczyła na remont tej drogi milion złotych. To pozwala na rozpoczęcie inwestycji.
Kiedy mogą ruszyć prace w terenie?
- Obecnie oferty są analizowane przez komisję przetargową, a następnie podpiszemy umowę. Myślę, że prace mogą ruszyć na początku lipca. Do końca wakacji inwestycja powinna być zrealizowana – mówi Magdalena Sochanowska.
Remont drogi powiatowej Szczecin - Siadło Górne realizowany będzie na trzech odcinkach: Ustowo – Kurów o długości ok. 1300 m, Kurów – Siadło Dolne o długości ok. 600 m i Siadło Dolne – Siadło Górne, o długości ok. 700 m.
- To oznacza, że wkrótce niemal cała ta droga będzie miała nową nawierzchnię – mówi Magdalena Sochanowska.
Niemal, ponieważ do zrobienia zostanie około kilometrowy odcinek przebiegający przez miejscowość Ustowo. Tam koszt będzie większy. To nie tylko sama nowa nawierzchnia, a także pełna infrastruktura, w tym chodniki. Na remont tego odcinka Gmina Kołbaskowo złożyła wniosek o dofinansowanie do funduszu dedykowanego dla wsi popegeerowskich, na kwotę 2,8 mln zł.
Starostwo Powiatowe w Policach podkreśla, wsparcie Gminy Kołbaskowo. - To kolejna inwestycja przy wspólnym udziale samorządu powiatowego i gminnego – uważa Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji starostwa. Wcześniej wspólnymi siłami wyremontowana została droga Stobno - Szczecin, droga od dk13 do Siadła Górnego oraz "ulicówka" w Przecławiu.
 
 
 
30.04.2021
 
903 797,74 zł dofinansowania na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 3927Z Szczecin - Siadło Górne na trzech odcinkach, otrzymało Starostwo Powiatowe w Policach. Budowa może ruszyć jeszcze w czerwcu.
 
– Przetarg może być ogłoszony lada chwila, nawet w tym tygodniu. Prace powinny rozpocząć się w czerwcu. Do końca wakacji droga powinna być gotowa, a może i wcześniej – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.
Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodajmy, że Gmina Kołbaskowo w ubiegłym roku przeznaczyła na remont tej drogi milion złotych. To pozwala na rozpoczęcie inwestycji.
- Remont drogi powiatowej Szczecin - Siadło Górne realizowany będzie na trzech odcinkach: Ustowo – Kurów o długości ok. 1300 m, Kurów – Siadło Dolne o długości ok. 600 m i Siadło Dolne – Siadło Górne, o długości ok. 700 m. To oznacza, że wkrótce niemal cała ta droga będzie miała nową nawierzchnię – mówi Magdalena Sochanowska.
Niemal, ponieważ do zrobienia zostanie około kilometrowy odcinek przebiegający przez miejscowość Ustowo. Tam koszt będzie większy. To nie tylko sama nowa nawierzchnia, a także pełna infrastruktura, w tym chodniki. Na remont tego odcinka Gmina Kołbaskowo złożyła wniosek o dofinansowanie do funduszu dedykowanego dla wsi popegeerowskich, na kwotę 2,8 mln zł.
Starostwo Powiatowe w Policach podkreśla, wsparcie Gminy Kołbaskowo. - To kolejna inwestycja przy wspólnym udziale samorządu powiatowego i gminnego – mówi Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji starostwa. Wcześniej wspólnymi siłami wyremontowana została droga Stobno - Szczecin, droga od dk13 do Siadła Górnego oraz "ulicówka" w Przecławiu.

 

Pin It