dziury w jezdni
903 797,74 zł dofinansowania na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 3927Z Szczecin - Siadło Górne na trzech odcinkach, otrzymało Starostwo Powiatowe w Policach. Budowa może ruszyć jeszcze w czerwcu.
 
– Przetarg może być ogłoszony lada chwila, nawet w tym tygodniu. Prace powinny rozpocząć się w czerwcu. Do końca wakacji droga powinna być gotowa, a może i wcześniej – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.
Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dodajmy, że Gmina Kołbaskowo w ubiegłym roku przeznaczyła na remont tej drogi milion złotych. To pozwala na rozpoczęcie inwestycji.
- Remont drogi powiatowej Szczecin - Siadło Górne realizowany będzie na trzech odcinkach: Ustowo – Kurów o długości ok. 1300 m, Kurów – Siadło Dolne o długości ok. 600 m i Siadło Dolne – Siadło Górne, o długości ok. 700 m. To oznacza, że wkrótce niemal cała ta droga będzie miała nową nawierzchnię – mówi Magdalena Sochanowska.
Niemal, ponieważ do zrobienia zostanie około kilometrowy odcinek przebiegający przez miejscowość Ustowo. Tam koszt będzie większy. To nie tylko sama nowa nawierzchnia, a także pełna infrastruktura, w tym chodniki. Na remont tego odcinka Gmina Kołbaskowo złożyła wniosek o dofinansowanie do funduszu dedykowanego dla wsi popegeerowskich, na kwotę 2,8 mln zł.
Starostwo Powiatowe w Policach podkreśla, wsparcie Gminy Kołbaskowo. - To kolejna inwestycja przy wspólnym udziale samorządu powiatowego i gminnego – mówi Mateusz Frąckowiak, koordynator ds. informacji starostwa. Wcześniej wspólnymi siłami wyremontowana została droga Stobno - Szczecin, droga od dk13 do Siadła Górnego oraz "ulicówka" w Przecławiu.

 

Pin It