Ruszyła budowa ścieżki rowerowej z Mescherin do Staffelde

Dobre wieści dla rowerzystów. Ruszyła budowa ścieżki rowerowej z Mescherin do Staffelde. Niedługo może rozpocząć się także budowa przedłużenia wyżej wymienionego szlaku, ze Staffelde do granicy polsko-niemieckiej, gdzie połączy się z istniejącą od niedawna zbudowaną przez Gminę Kołbaskowo ścieżką w stronę toru motocrossowego w Rosówku oraz dalej szwarcówką do Przecławia.


Po zakończeniu tych prac powstanie szlak, którym miłośnicy jednośladów będą mogli dostać się rowerem ze Szczecina, przez naszą gminę, do Mescherin i dalej do Gryfina.
Jak powiedziała Katarzyna Jackowska z Urzędu Związku Gmin Gartz nad Odrą (na zdjęciu), strona niemiecka budowę szlaku z Mescherin do Staffelde rozpoczęła we wrześniu. Nowa trasa będzie miała ok. 1,6 km. Koniec budowy planowany jest na początek 2021 roku.
Zaawansowane są także plany przedłużenia ścieżki ze Staffelde do granicy w Rosówku. Ten odcinek, który będzie wiódł w całości wzdłuż granicy, będzie miał ok. 3,6 km. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to ta budowa może rozpocząć się na początku przyszłego roku - powiedziała Katarzyna Jackowska.
Niemcy przygotowali już teren pod budowę tego drugiego odcinka, widać to na naszym zdjęciu.

Pin It