szpital police

W Dniu Pracownika Służby Zdrowia, który przypada na 7 kwietnia, Powiat Policki wraz z Gminą Kołbaskowo, Gminą Dobra oraz Gminą Nowe Warpno, postanowili przekazać 500 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu szpitala w Policach.

Pandemia koronawirusa SARS – CoV-2 sprawiła, że zdrowie i życie milionów ludzi na całym świecie jest zagrożone. Każdego dnia z niepokojem obserwujemy jak rozprzestrzenia się również w naszym kraju, nie omijając naszego regionu. Walka z niewidzialnym wrogiem, stanowi dziś dla nas wszystkich najważniejsze wyzwanie. Od samego początku pojawienia się zagrożenia, podejmujemy liczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym Mieszkańcom. Wspólnie ze służbami i inspekcjami wdrażamy odpowiednie środki i procedury bezpieczeństwa.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z jak trudnym zjawiskiem przyszło nam się zmierzyć. Autorytety w świecie medycyny, specjaliści wirusolodzy zapowiadają w najbliższym czasie szczytową fazę zachorowań w naszym kraju, której skali nikt nie jest w stanie przewidzieć.

W związku z zaistniałą sytuacją, po raz kolejny w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców łączymy siły. Podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego szpitalowi w Policach należącego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej na stronie policki.pl https://bit.ly/3aRQsQX

Pin It