Dnia 10.12.12r. odbył się Bal Połowinkowy. W uroczystości, zorganizowanej przez rodziców, wzięła udział większość drugoklasistów. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy, towarzyszyli im zaproszeni nauczyciele.

Zabawa rozpoczęła się od przydzielenia obowiązków poszczególnym klasom. Każda z nich wywiązała się ze swoich zadań i punktualnie o 17:00 bal został otwarty przez panią dyrektor Marię Pawliszewską.  Pierwsze dźwięki muzyki nie skłoniły uczniów do tańca. Większość gimnazjalistów zajęła miejsca na przygotowanych ławkach, umilając sobie czas tupaniem do rytmu. Uczeń klasy 3B Marcin Suszczewski, pełniący rolę pomocnika DJ-a, postanowił zachęcić uczestników balu do zabawy. Po chwili na parkiecie zrobiło się tłoczno. Eleganckie kreacje wirowały w takt prezentowanych utworów. Wkrótce  do tańczących przyłączyli się nauczyciele. Prym wśród belfrów wiódł pan Zbigniew Piasecki, odznaczający się nie tylko muzykalnością, ale też dystansem do siebie i godną podziwu kondycją. Konkurencję  próbowali mu stworzyć pani  Agnieszka Hańczuk, pani Ola Blezień, pani Julita Matwiejko oraz pan Grzegorz Wołowicz.

Zmęczeni tancerze kierowali się w stronę szwedzkiego stołu, przy którym mogli posilić się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Do najchętniej wybieranych należały różne ciasta, popcorn, chipsy oraz cukierki. Zaspokoiwszy głód, uczniowie gasili pragnienie colą i innymi napojami. Z entuzjastycznym przyjęciem spotkała się zaserwowana o godz. 19. pizza. Wzmocnieni posiłkiem uczestnicy balu, ochoczo wrócili na parkiet.

Impreza zakończyła się o 21:05. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie, udali się do domów. Wrażeniami z balu wymieniali się na Facebooku, podziwiając fotki, dokumentujące przebieg zabawy. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny Bal Gimnazjalisty okaże się jeszcze ciekawszy.

Zespół redakcyjny gazetki „Szok”

GALERIA

Pin It

Bądź na bieżąco