Niesamowita akcja, mimo że się zakończyła to... nadal trwa.
- Ostatnia akcja "Kanapka dla Uchodźców z Ukrainy" to petarda w Waszym wykonaniu - pisze Fundacja Oktanus. - W okresie 21.03.2022 - 13.04.2022 dziennie dostarczaliście 150 - 200 kanapek i bułek oraz żywność ze zbiórek. Wiedzieliście, że jedzeniem można ogrzać serca? I to jeszcze jak! Mamy dobre informacje - akcja w Przecławiu będzie kontynuowana.
- W związku z nieustającym entuzjazmem rodziców i ich wielkimi sercami, które pomimo zakończonej 13 kwietnia akcji "Kanapka", kontynuowali na własną rękę zbiórki obdarzając nas ogromem żywności oraz naleśnikami - 150 sztuk 😍, które katechetka szkoły wraz z koleżankami przygotowały i dostarczyły do punktu przy Hryniewieckiego 1 - napisała do nas Ewelina Wazdrag z Fundacji OKTANUS.
Dzięki temu masa ludzi miała okazje zjeść domowy słodki posiłek. Dyrekcja bez zastanowienia podjęła decyzje o dalszych zbiórkach.
- To co dzieje się w naszej szkole sprawia, że sama jestem dumna, że moje dziecko ma okazję uczyć się w niej i być kształtowanym przez takie grono pedagogiczne. A jako koordynator punktu, w którym każda paczka żywnościowa jest na wagę złota, mając na uwadze ilość pomocy jaką otrzymaliśmy już od szkoły, takie momenty są szczególnie wzruszające i napędzające do działania, dodające energii i wiary, że będzie dobrze. To niesamowici ludzie, którzy co dzień z zapałem udowadniają otwartość na innych, oddają bezinteresownie kawałek siebie, swojego serca i dzielą się nimi z najbardziej potrzebującymi - dodała pani Ewelina.
Akcja w przecławskiej podstawówce jest kontynuowana. Wolontariusze codziennie rano, maksymalnie do 8:50 czekają przy dwóch wejściach do szkoły i zbierają żywność trwałą i kosmetyki.

Dziś (29 kwietnia) jest dzień przynoszenia pakowanych wędlin i serów. W czwartek, 5 maja będzie dzień przynoszenia płatków śniadaniowych i mleka. Dzień później, 6 maja będzie dzień przynoszenia kaszy gryczanej i oleju oraz smalcu. Dodatkowo cały czas są potrzebne zabawki (bez pluszaków), naczynia, kubki, sztućce, garnki oraz obuwie dla dzieci.


Całość zebranych darów dla gości z Ukrainy jest transportowana na ul. Hryniewieckiego 1 w Szczecinie, gdzie mieści się punkt pomocy dla uchodźców.
O akcji czytaj tez na portalu Przecław24 >>

Pin It

Bądź na bieżąco