Komunikacja miejska. Nie będzie autobusu numer 81. Pojawi się 241.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie chce uporządkować numerację linii autobusowych. Na pierwszy ogień idzie Gmina Kołbaskowo. Numery linii autobusowych w naszej gminie zmienią się prawdopodobnie od początku roku.
- Założenie jest takie, że od 1 stycznia 2022 roku część linii będzie miała inne numery niż obecnie – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM. - Wszystko dlatego, aby nie zabrakło numeracji dla Szczecina.
Zakres numeracji dla Gminy Kołbaskowo to 240-260, a przykładowo dla Gminy #Dobra 220-239. Jakie linie pojawią się w naszej gminie?
- Zastrzegam, że to jeszcze założenie, ale najprawdopodobniej będą to 241 zamiast 81 (plac Kościuszki – Przecław / Kołbaskowo), 242 zamiast 70 (Urząd Miasta Szczecin – Kamieniec / Pargowo), 243 zamiast 83 (plac Kościuszki - Smolęcin) oraz 244 w miejsce 88 (Gumieńce – Warnik).

Pin It

Bądź na bieżąco