Kolejna duża marka inwestuje w naszej gminie. DGS Diagnostics, wchodzący w skład Grupy Demant, producent urządzeń medycznych, buduje zakład w Rosówku, przy granicy z Niemcami. W poniedziałek, 6 września ma odbyć się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Prace wykona firma Erbud. List intencyjny został podpisany w maju tego roku.
 
Realizacja kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego o powierzchni ponad 11,5 tys m2 ze zróżnicowanym zapleczem socjalnym, od profesjonalnej siłowni, poprzez przestronną kantynę z zapleczem kuchennym i zewnętrznym tarasem, aż po obszary do pracy kreatywnej i odpoczynku - to koszt ok. 55 mln zł. Obiekt ma być gotowy w ciągu roku. Erbud wykona też m.in. instalacje zewnętrzne, układ drogowy i parking.
- Marzyliśmy o tym od lat, o jednym wspólnym miejscu jako bazie dla wszystkich pracowników DGS Diagnostics w Polsce - powiedział Claus Fromm, senior vice president DGS Diagnostics.
- Nowy obiekt to przełomowa inwestycja w historii naszej organizacji i kolejny krok w przyszłość. Wierzymy, że będzie miał duży wpływ również na lokalny rynek pracy dzięki temu, że wykreuje miejsce o niezwykłych walorach architektonicznych przyjazne środowisku naturalnemu, a jednocześnie innowacyjne i nowoczesne - informuje DGS Diagnostics.
- To będzie miejsce dla osób ceniących kulturę pracy zespołowej, ciągły rozwój swoich pasji zawodowych i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, skandynawską estetykę i jakość wykończenia wnętrz, środowisko naturalne i podejście ekologiczne oraz przyjemną atmosferę - czytamy na stronie DGS Diagnostics.
DGS, czyli obecnie Demant, zajmuje się produkcją aparatów słuchowych, implantów kostnych i urządzeń wspomagających medycynę słuchu. Spółka działa w Polsce od 2007 roku, początkowo pod nazwą Oticon Polska Production wytwarzała aparaty słuchowe w zakładzie produkcyjnym w Mierzynie.
 
Grupa Demant ma spółki w ponad 30 krajach, zatrudnia ponad 16 000 osób i generuje roczne przychody w wysokości 14,469 mln koron duńskich.
Nazwa nawiązuje do korzeni firmy – jej założyciel, Hans Demant, chciał poprawić życie swojej żony cierpiącej na ubytek słuchu. Przez ponad 100 lat członkowie rodziny Demant odegrali znaczącą rolę w tworzeniu nowoczesnych technologii pomagających ludziom lepiej słyszeć.
Pin It

Bądź na bieżąco