cwiercmaraton bielika medal

X Ćwierćmaraton Bielika oraz Piknik w Pargowie za nami. Impreza tradycyjnie wspaniała. Pogoda też dopisała. Nie zabrakło potu, ale też uśmiechów.


Najbardziej prestiżową kategorię wygrał Wojciech Piwowarczyk z Pyrzyc, który około jedenastokilometrowy dystans przebiegł w czasie 38 minut i 19 sekund.
- To mój drugi Bielik. Lubię takie przełajowe trasy jak Szlak Bielika, gdzie są podbiegi i zbiegi. Biegło mi się dziś bardzo dobrze. Cieszę się z wyniku, bo wróciłem po przerwie. Przez 16 miesięcy nigdzie nie startowałem i tak naprawdę nie wiedziałem na co mnie dzisiaj będzie stać, ale wyszło super. Za rok również zamierzam wystartować w Bieliku - powiedział na mecie pan Wojciech.

Drugi dziś był Krzysztof Sawicki ze Szczecina - 39.36. Dodajmy, że pan Krzysztof wygrał trzy z czterech ostatnich edycji, ostatniej nie wygrał, bo nie startował :)
- Dziś byłem drugi, cieszę się z tego wyniku. Czy gdyby nie było dwóch tur biegów, to byłoby łatwiej wygrać? Być może mając bezpośredni kontakt z najlepszym tak, ale... chyba jednak nie. Dziś Wojtek był najlepszy - powiedział pan Krzysztof.

Trzeci na mecie był Paweł Szymański ze Szczecina - 40.59. Oprócz biegów był wyścig rowerowy, wyścig nordic walking oraz rekreacyjny rajd rowerowy.
 - To wspaniała trasa, jedna z najpiękniejszych w regionie, a może i w kraju. Nie jest łatwa, są podbiegi, na początku naprawdę wymagający, a i ten blisko mety też daje się we znaki. Mało jest płaskich odcinków, dlatego uwielbiamy tę trasę - mówili inni biegacze na mecie.

A w Pargowie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji! Była strefa atrakcji dla dzieci, wspólne zmagania sportowe, kursy nordic-walking, warsztaty zero waste, warsztaty ogród w szkle, a także kaszotto, której to potrawy rozdano ponad 700 porcji! To wszystko w ramach Polsko-Niemieckiego Pikniku Rodzinnego, na który zaproszono także sąsiadów zza granicy.
Wspieraliśmy także Ingę w walce z SMA, były zbiórki do puszek i licytacje. Można pomóc też tutaj - https://www.siepomaga.pl/inga-sma


Gratulujemy ogromnie wszystkim uczestnikom! Dziękujemy, że byliście z nami. Za rok kolejna edycja.


Organizatorem imprezy była Gmina Kołbaskowo. Za wsparcie dziękujemy sponsorom: Leroy Merlin, Soki Viva Natura z Kamieńca, Dwór Białe Wino w Smolęcinie, Sady Rajewscy z Karwowa, Evita Spa, Decathlon, Fan Fit Studio.

Pierwsze zdjęcia i filmy relacjonujące Ćwierćmaraton są już na fanpage Gminy Kołbaskowo >>

GALERIE ZDJĘĆ:

PIKNIK RODZINNY >>

 

BIEGI >>

 

rowert

ROWERY >>

 

nordic walkiing

NORDIC WALKING >>

Pin It

Bądź na bieżąco