Agnieszka Leśniewska

Agnieszka Leśniewska nowym dyrektorem szkoły w Będargowie. - Siły mam na wiele lat pracy. Mam nadzieję, że będę dobrym gospodarzem placówki. Liczę, że będzie postrzegana nie tylko jako miejsce edukacji, ale także jako miejsce kultury i spotkań.

Konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Będargowie, Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo ogłosiła w kwietniu. Dziś znamy już zwycięzcę. Została nim Agnieszka Leśniewska, która na tym stanowisku zastąpi Mariusza Wojewodę.

- To dla mnie wielka radość i wyzwanie, a także lekka obawa – mówi pani Agnieszka. - Dziś pracuję jeszcze w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. Jestem uczestnikiem procesu dydaktycznego, a od września to ja będę go organizować i nadzorować oraz roztaczać opieką nie tylko dzieci, ale także nauczycieli i wszystkich pracowników. Będę starała się tak kierować placówką, aby funkcjonowała sprawnie.

Agnieszka Leśniewska w Zespole Placówek Oświatowych pracuje od 12 lat. Jest nauczycielem wychowania przedszkolnego, a także nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.

– Praca z dziećmi sprawia mi dużą radość i satysfakcję – podkreśla pani Agnieszka. – A ostatni rok dużo dał do myślenia mnie i mojej rodzinie. Postanowiłam więcej z siebie dać, a siły mam jeszcze na wiele lat pracy i mam nadzieję, że podołam i będę dobrym gospodarzem placówki. Liczę, że będzie postrzegana nie tylko jako miejsce edukacji, ale także jako miejsce kultury i spotkań. Miejsce, gdzie lokalni mieszkańcy będą mogli zawsze do niej przyjść, poprosić o pomoc. Będziemy otwarci na wszystkich – zapewnia nowa pani dyrektor.

Szkoła w Będargowie jest kameralna. – Tak, to jest mała placówka. Jest wyjątkowa. Ja pochodzę z takiej małej miejscowości, gdzie przed laty była mała szkoła. Wiem, że to nie łatwe wypromować taką szkołę, bo świat jest otwarty teraz na dużo więcej, na bogactwo i nie zawsze małe placówki mają szanse przebicia się. Mam jednak nadzieję, że moje doświadczenie i siła pomoże wesprzeć te dzieci i nauczycieli, abyśmy stali się szkołą znaczącą w naszej gminie. Pracuję w tej gminie, poznałam ludzi i wiem, że warto tutaj pracować – kończy pani Agnieszka.

Pin It

Bądź na bieżąco