piłkarze

Kryte, pełnowymiarowe boisko piłkarskie planuje wybudować w naszej gminie Pogoń Szczecin S.A. Dziś radni gminni zgodzili się na 15-letnią dzierżawę terenu spółce. Budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku.


- Mocno stawiamy na młodzież. W naszej akademii trenuje już około 1500 młodych piłkarzy, a chcemy, by to było 3 tysiące, a nawet więcej. Dlatego chcemy inwestować w Kołbaskowie – powiedział dziś Jarosław Mroczek, prezes Pogoni.
Niedawno Pogoń wydzierżawiła i przebudowała boisko Zrywu. Pojawiła się nowa płyta, zaplecze, niewielka trybuna, być może już wiosną zamontowane zostanie oświetlenie. – To będzie takie oświetlenie, jakie obecnie mamy na stadionie Pogoni w Szczecinie – mówi prezes Mroczek.
Kolejne boisko, tym razem kryte, ma powstać obok przebudowanego.
– To będzie podobna hala do tej, która stanęła niedawno w Szczecinie, tuż przy przebudowywanym stadionie. Boisko będzie pełnowymiarowe. Konstrukcję latem można będzie zdemontować. W okresie zimowym pozwoli nam na zajęcia wieczorami – mówi Jarosław Mroczek.
Akademia Pogoni Szczecin uchodzi dziś z jedną z czterech najlepszych w kraju. Pierwszy zespół Dumy Pomorza zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, z szansami na mistrzostwo Polski.

Pin It

Bądź na bieżąco