podpisanie umowy

Weź dofinansowanie, zadbaj o środowisko dla siebie, dla nas i dla przyszłych pokoleń. Porozumienie dotyczące realizacji programu Czyste Powietrze podpisała Gmina Kołbaskowo z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Co to oznacza dla mieszkańców?


Czyste Powietrze to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. To program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oferujący dotację na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Ma potrwać do 2029 roku. Celem jest ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery, będących produktami spalania niskiej jakości produktów oraz użytkowania starych pieców.
- Dzięki porozumieniu nasza gmina będzie pośrednikiem pomiędzy mieszkańcami, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Będziemy pomagali w wypełnianiu wniosków do programu Czyste Powietrze, jak i pośredniczyli przy ich składaniu do WFOŚ – powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Co powinien zrobić mieszkaniec, który chce skorzystać z programu?

- Zgłosić się do pracowników urzędu gminy z referatu ochrony środowiska, którzy powiedzą, jakie dokumenty są potrzebne i jak wypełnić wniosek. Pokierują sprawą od początku do mam nadzieję szczęśliwego finału, jakim będzie wymiana źródeł ogrzewania, bądź zainstalowanie energooszczędnych rozwiązań. Zadbajmy o środowisko dla siebie, dla nas i dla przyszłych pokoleń – dodała Małgorzata Schwarz.

Umowa została podpisana w siedzibie WFOŚ w Szczecinie.
- Bardzo dziękuję Gminie Kołbaskowo, że przystąpiła do tego programu – powiedziała Emilia Niemyt, prezes WFOŚ. - Cieszymy się, że Gmina Kołbaskowo zachęca i wspiera swoich mieszkańców przy przygotowaniu i składaniu wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. Zależy nam, aby z tego programu skorzystało jak najwięcej osób. Wierzymy, że wspólna praca przy realizacji programu Czyste Powietrze, pozwoli na jeszcze sprawniejszą realizację inwestycji, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści dla poprawy stanu naszego środowiska i jakości powietrza.


Więcej o programie Czyste Powietrze można się dowiedzieć wchodząc na stronę www.czystepowietrze.gov.pl. Można także zadzwonić na ogólnopolską infolinię pod nr telefonu 22 340 40 80. Konsultanci udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają jego szczegóły, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16. Z infolinii można skorzystać zarówno przed złożeniem wniosku, jak i po jego złożeniu.

Aby uzyskać informację o statusie swojego wniosku lub umowy, należy skontaktować się z WFOŚiGW w Szczecinie, kontakt od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15, tel.: 91 486 15 56 w. 150 , mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pin It

Bądź na bieżąco