live studio

Aktualizacja 12.11.2020

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo była gościem Live Studia. Padło m.in. pytanie o budżet obywatelski.


- Z tego co wiem, to w poniedziałek rusza głosowanie na projekty - powiedział prowadzący rozmowę Mateusz Iżakowski z GOKSiR TV. - Ja chciałbym jeszcze zatrzymać się na tym roku, ponieważ pandemia mocno ograniczyła realizację tego budżetu. Co z realizacjami tegorocznymi?

-Sytuacja rzeczywiście była skomplikowana, bo jak Państwo wiecie, w marcu wyszło rozporządzenie premiera o tym, że zawieszało się wszelkie postępowania administracyjne, stąd też nie wydawało się decyzji. A te przedsięwzięcia, które zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego, te inwestycyjne, wymagały tego typu decyzji. Także my nie wiedzieliśmy, w jakiej sytuacji finansowej znajdziemy się po pierwszym półroczu i czy będzie nas stać na te inwestycje, bo jak Państwo wiecie, te tarcze antykryzysowe wprowadzały zwolnienia z podatków dla przedsiębiorców. Musieliśmy poznać sytuację finansową gminy. Teraz wiemy, że będzie ona na tyle stabilna, że wszystkie inwestycje, które planowaliśmy, będziemy realizowali. Prosimy się nie niepokoić, bo jeśli nie zostaną one zrealizowane w tym roku, to przejdą jako wydatki niewygasające i będą realizowane w przyszłym roku. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy gminy byli aktywni, żeby te inwestycje, które sobie wymarzą i zaplanują, znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

- Jeżeli chodzi o budżet obywatelski na przyszły rok, dużo wpłynęło projektów?

- Bardzo dużo projektów i bardzo ciekawych, jestem pod wrażeniem. Mamy też projekty nieinwestycyjne. Mam nadzieję, że ten milion złotych też wydamy i te projekty też zostaną zrealizowane. Dodam, że zostały zmienione zasady głosowania tak, aby nie wykluczać tych mniejszych miejscowości. Dotąd wygrywał projekt, który uzyskał największą liczbę głosów i tutaj od wnioskodawcy zależało, jak dużo głosów uda mu się zebrać spośród mieszkańców. Teraz przyjęliśmy zasadę głosowania proporcjonalnego. Mam nadzieję, że takie miejscowości jak Pargowo, Będargowo, Barnisław, Ostoja, będą mogły swoje projekty zrealizować.


Całą rozmowę można obejrzeć na stronie GOKSiR TV Gmina Kołbaskowo:
 https://tiny.pl/7kk3r

 

 

-----

5.11.2020

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy #Kołbaskowo w rozmowie na żywo - poniedziałek, 9 listopada 2020 roku, o godz. 20 w GOKSiR TV Gmina Kołbaskowo. Zachęcamy do oglądania.
Czekamy na pytania od Was! Można je wcześniej wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w komentarzu pod tym postem. Będzie także możliwość zadawania ich poprzez komentarze pod transmisją.

Pin It

Bądź na bieżąco