modernizacja drogi screen facebook radioszczecin

Aktualizacja 04.09.2020

 Przebudowę ok. 2,5 km drogi powiatowej między Ustowem a Siadłem Górnym planuje Starostwo Powiatowe w Policach. – W sierpniu wystąpiliśmy o wsparcie na ten cel do Funduszu Dróg Samorządowych. Liczymy na akceptację ze strony wojewody – mówi Magdalena Sochanowska ze Starostwa Powiatowego w Policach.

Wniosek obejmuje remont nawierzchni na trzech odcinkach. - Pierwszy od końca Ustowa do Kurowa, drugi od Kurowa do Siadła Dolnego i trzeci, pomiędzy Siadłem Dolnym a Siadłem Górnym. To w sumie ok. 2,5 km drogi - mówi Magdalena Sochanowska.

Wartość kosztorysowa projektu to ok. 2 mln zł. Prace rozpoczęłyby się w przyszłym roku.

- Myślę, że jest bardzo duża szansa, że pod koniec 2021 roku droga będzie gotowa - powiedziała Magdalena Sochanowska.

Po wykonaniu tych prac, do zrealizowania zostanie odcinek we wsi Ustowo.

- Mamy plan, aby drogę w miejscowości Ustowo zrealizować w kolejnym najbliższym naborze. To dlatego, że wygasło pozwolenie na budowę. Prace też będą miały większy zakres, oprócz nowej nawierzchni trzeba będzie wykonać chodniki, krawężniki, wjazdy, zatoki – wymienia pani Magda.

Dziś droga Ustowo - Siadło jest bardzo zniszczona, kierowcy i mieszkańcy od lat domagają się remontu. Podobnie Urząd Gminy Kołbaskowo, który od dawna deklarował pomoc finansową. Są miejsca, gdzie łata leży na łacie, a dziury są wielkie i głębokie. Aby nie zniszczyć auta, trzeba jechać z prędkością dwu-trzykrotnie mniejszą niż dopuszczalna, a miejscami zwalniać niemal do zera.

Proces naprawy całego szlaku wiodącego z Ustowa, przez Kurów, Siadło Dolne, Siadło Górne do drogi krajowej nr 13 w Smętowicach rozpoczął się trzy lata temu. W 2017 roku przebudowano drogę od skrzyżowania z dk 13 za Siadło Górne (ok. 1,5 km), przy finansowym wsparciu Gminy Kołbaskowo. Pod koniec 2019 roku pojawiła się około półkilometrowa nakładka na najbardziej zniszczonym miejscu w rejonie Siadła Dolnego.

Trzeba dodać, że kompleksowa przebudowa całego odcinka drogi powiatowej z Ustowa przez Kurów, Siadło Dolne do Siadła Górnego to koszt mocno przekraczający kwotę 20 mln zł, jak szacował Andrzej Bednarek, starosta policki. Dodawał, że taka przebudowa nie będzie możliwa przez lata. Stąd pomysł na system nakładkowy, który nie jest idealny, ale tańszy i pozwoli kierowcom na korzystanie z równej nawierzchni dużo szybciej.

 

 

03.09.2020

Dobra wiadomość dla kierowców oraz dużej grupy mieszkańców naszej gminy. Starostwo Powiatowe w Policach planuje przebudować prawie trzy kilometry drogi między Ustowem a Siadłem Górnym.

O wsparcie na ten cel policki wydział komunikacji wystąpił już do Funduszu Dróg Samorządowych - informuje Radio Szczecin.

W przypadku akceptacji ze strony wojewody prace przy przebudowie tej drogi rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

- Myślę, że jest bardzo duża szansa, że pod koniec 2021 roku droga będzie gotowa - powiedziała Magdalena Sochanowska ze Starostwa Powiatowego w Policach.

Więcej na stronie Radia Szczecin >>

Pin It

Bądź na bieżąco