budowa szkoły w przecławiu galeria

30-lecie Samorządu Terytorialnego, 10 lat urzędowania wójta Małgorzaty Schwarz. Jak przez ten czas zmieniała się Gmina Kołbaskowo:) Dziś kolejna część - Skatepark w Przecławiu

Powstał ponad 8 lat temu. Jak się zaczęło? Trochę historii.
Na spotkaniu 7 kwietnia 2010 roku, zorganizowanym przez Radę Sołecką Przecławia, wicewójt Małgorzata Schwarz przedstawiła młodzieży projekt parku. Omawiano kwestie dotyczące elementów wyposażenia. Młodzież sugerowała jakie przeszkody i najazdy byłyby mile widziane tak, by każda z grup mogła spędzić czas w sposób zgodny z uprawianą przez siebie dyscypliną sportową. Małgorzata Schwarz przedstawiła młodzieży projekt skateparku stworzony na wzór stargardzkiego, co spotkało się z dużą aprobatą obecnych, bo to właśnie skatepark w Stargardzie był tym, który uchodzi za najlepszy w regionie.
10 sierpnia 2011 roku już wójt Małgorzata Schwarz ogłosiła przetarg na budowę skateparku, a kilka dni temu ogłoszono, że inwestycję zrealizuje firma M.P.G. z Łagiewnik za kwotę 616 tys zł.
W sobotę 14 kwietnia 2012 roku punktualnie o godz. 11 wójt Kołbaskowa oficjalnie oddała do użytku nowy skatepark w Przecławiu. Pogoda i frekwencja dopisały. Przez obiekt "na wyspie" przewinęło się kilkuset mieszkańców Przecławia i okolic.
Obiekt od zawsze cieszył się popularnością. Był również nagradzany. W maju 2013 roku przecławski skatepark został wyróżniony w IV edycji Konkursu Marszałka "Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego".

PRZEJDŹ DO GALERII >>>
(Zdjęcia – Mateusz Szczuplak, Jarosław Dworzyński, Flow Up oraz archiwum Gminy Kołbaskowo)

 

 

27.05.2020

30 lat temu, dokładnie 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej – nie parlamentarne, nie prezydenckie, ale samorządowe. W miastach, miasteczkach i wsiach – po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat decydowaliśmy o przyszłości naszego kraju w sposób nieskrępowany.

Gmina Kołbaskowo nie została w tyle, rozwija się dynamicznie. Dowodem są liczby: przybywa mieszkańców, rośnie budżet, prestiżowe rankingi wskazują, że praca naszego samorządu jest doceniana. Efekt? Czołowe miejsca w regionie i kraju pod względem rozwoju czy inwestycji.

Przypomnijmy kilka tylko ostatnich wyróżnień:

6 miejsce dla Gminy Kołbaskowo w Ogólnopolskim rankingu!

Gmina Kołbaskowo w gronie najlepiej rozwiniętych w Polsce!

Nagroda Business Club Szczecin dla Gminy Kołbaskowo

Gmina Kołbaskowo została wyróżniona w X edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Medal Gryfa Województwa Zachodniopomorskiego dla Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz- Świat idzie do przodu. Dbamy i rozwijamy naszą gminę, aby mieszkańcom żyło się tutaj dobrze. I tak będziemy czynić nadal - zapewnia Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego przygotowaliśmy dla Was specjalną galerię w serwisie Facebook, obrazującą jak przez ten czas zmieniała się Gmina Kołbaskowo.
Dwa, pięć, dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści lat temu - niektórzy z nas pamiętają jak wtedy wyglądała Gmina Kołbaskowo, ale nie wszyscy.

Galeria: 30-lecie Samorządu. Szkoła w Przecławiu >>

Galeria: 30-lecie Samorządu. Ścieżka Rosówek - granica >>

Galeria: 30-lecie Samorządu. Nabrzeże w Siadle Dolnym >>

Galeria: 30-lecie Samorządu. 12 świetlic w Gminie Kołbaskowo >>

Galeria: 30 lat Samorządu. GOKSiR w Przecławiu >>

Galeria: 30 lat Samorządu. Droga Przecław - Kurów >>

Galeria: 30 lat Samorządu. Budowa i rozbudowa oczyszczalni w Przecławiu

Galeria: 30 lat Samorządu. Ulicówka w Przecławiu >>

Galeria: 30 lat Samorządu. Kościół w Przecławiu >>

Pin It

Bądź na bieżąco