urząd gminy kołbaskowo

Aktualizacja

Od 16 marca 2020 do odwołania w wykonywanie zadań przez Urząd Gminy Kołbaskowo podlega ograniczeniu polegającemu na wykonywaniu zadań przez Urząd w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.
Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu należy składać elektronicznie, za pośrednictwem poczty lub przez umieszczanie w skrzynce podawczej ustawionej w przedsionku Urzędu. Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP.

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem 33/2020 (w załączeniu).

 

 

--------------

12.03.2020

Mając na uwadze dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Kołbaskowo, Wójt Gminy Kołbaskowo zwraca się z apelem o ograniczenie do bezwzględnego minimum wizyt w miejscach publicznych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Podejmując kroki zapobiegawcze, prosimy mieszkańców o ograniczenie osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum., w związku z czym od dnia 12 marca 2020 r. do 27 marca 2020 r. zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa interesantów w Urzędzie Gminy Kołbaskowo i jednostkach podległych. Mieszkańcy mogą załatwiać swoje sprawy w urzędzie telefonicznie (91 311 95 10) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Niezbędną dokumentację można dostarczyć za pośrednictwem poczty (na adres Kołbaskowo 106, 72-001 Kołbaskowo) lub platformy ePUAP (adres elektronicznej skrzynki podawczej: /7e077egju7/skrytka).

Zawieszone zostaje bezpośrednie przyjmowanie wniosków i wydawanie Kołbaskowskich Kart Mieszkańca, Kart Seniora, Zachodniopolskich Kart Mieszkańca i Kart Dużej Rodziny.

Płatności z tytułu podatków i opłat lokalnych można realizować zdalnie tj. przelewami bankowymi albo pocztowymi.

Do dyspozycji mieszkańców jest również strona Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (www.ceidg.gov.pl). To właśnie tu można dokonać wpisu, zmiany, zawieszenia, wznowienia i wykreślenia działalności gospodarczej.

Podjęte działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka sparaliżowania pracy urzędu.

Zamknięta kasa Urzędu i Zwik

Podejmując kolejne kroki w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Wójt Gminy Kołbaskowo podjęła decyzję o zamknięciu kasy znajdującej się w budynku Urzędu Gminy Kołbaskowo oraz kasy znajdującej się w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kołbaskowie od dnia 13 marca do odwołania.

Płatności z tytułu podatków i opłat lokalnych należy realizować zdalnie tj. przelewami bankowymi albo pocztowymi.

Działania te mają na celu zabezpieczenie urzędników i klientów przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

Sytuacja jest stale monitorowana. Jeśli pojawią się dalsze zalecenia bądź wskazania dotyczące kolejnych tygodni funkcjonowania Urzędu Gminy Kołbaskowo i jednostek podległych, na stronie gminy Kołbaskowo www.kolbaskowo.pl oraz na profilu gminnym na Facebooku, na bieżąco będą publikowane informacje.


 

Pin It

Bądź na bieżąco