wójt gminy kołbaskowo małgorzata schwarz

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo otrzymała absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Wcześniej na gminnej sesji przedstawiła „Raport o stanie gminy Kołbaskowo w 2018 roku”. - Bardzo serdecznie państwu dziękuję. Tylko i wyłącznie dzięki dobrej współpracy z radnymi gminy to absolutorium udało się uzyskać. Dziękuję serdecznie także moim współpracownikom – powiedziała Małgorzata Schwarz

Podczas ostatniej sesji gminnej, w obecności Małgorzaty Schwarz, wójta Gminy Kołbaskowo oraz radnych i gości miała miejsce także uroczystość wręczenia stypeniów za wysokie osiągnięcia w nauce. Hanię, która nie mogła dotrzeć do Świetlicy w Kołbaskowie, reprezentowała szczęśliwa mama. Szymonowi, który także otrzymał stypendium - towarzyszyli dumni rodzice. Gratulujemy!

Więcej zdjęć z rozdania tutaj>>

 

Wręczono także medale za długoletnie pożycie małżeńskie szczęśliwej parze z Kurowa, Krystynie i Wiesławowi Jezierskim. W imieniu Prezydenta RP medale wręczyła wójt Małgorzata Schwarz.

- Serdecznie Państwu gratuluję i życzę, abyście jeszcze przez wiele lat mogli się cieszyć sobą nawzajem. I w takiej sytuacji nasuwa się pytanie, jak wspólnie przeżyć tyle lat? – zapytała Małgorzata Schwarz.
- Jedno drugiemu musi ustępować, to jest najważniejsze, bez tego się nie uda. I oczywiście kochać się – powiedział pan Wiesław.
- Ślub wzięliśmy w maju w 1969 roku w Kołbaskowie. Od samego początku mieszkamy w Kurowie. Jesteśmy szczęśliwi. Tym bardziej, że doczekaliśmy się trójki dzieci, dwóch synów i córki, szóstki wnuków i czwórki prawnuków, a piąte jest w drodze – cieszy się pani Krystyna.
Pani Krysia urodziła się w Koszalinie, ale w Kurowie mieszka od 1949 roku.
- Ja pochodzę z Legnicy. Przyjechałem tutaj jeszcze z rodzicami. Poznaliśmy, a właściwie odnaleźliśmy się w Kurowie – wspomina pan Wiesław.

Kolejne pary z naszej gminy, które wspólnie przeżyły 50 lat, serdecznie zapraszamy do Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. A szczęśliwej parze życzymy zdrowia i stu lat!

Więcej zdjęć >>

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco