nabrzeże

Pierwsza jednostka przybiła wczoraj, w niedzielę, 31 marca 2019 roku do nabrzeża w Siadle Dolnym. To początek regularnej linii.

O godz. 16.40 w Siadle Dolnym pojawił się wycieczkowiec "Princessa". Przypłynął ze Szczecina (z nabrzeża przy Moście Długim), a po 10 minutach popłynął dalej do Schwedt.

- Widoki wzdłuż Odry są niesamowite, przepiękne, każdego zachęcam do takiej wycieczki. A nabrzeże w Siadle jest urocze, nie spodziewałam się - zachwycała się pani Ela ze Szczecina.

- Pamiętam, kiedyś pływały krótko stateczki do Mescherin, wtedy pływało się na zakupy, dziś w centrum handlowym w Schwedt jest niemal to samo co w naszych, dlatego warto się wybrać czysto rekreacyjnie, bo widoki faktycznie cudne - dodawał pan Arek, też ze Szczecina.

To był premierowy kurs. Na mocy porozumienia polsko-niemieckiego, od 1 maja, w każdą niedzielę dwie jednostki będą pokonywały szlak Schwedt - Mescherin - Siadło Dolne - Szczecin Most Długi. Statek ze Schwedt będzie wypływał o 10.10, a ze Szczecina o 11.10. Podróż w jedną stronę potrwa ok. 2,5 godz.

W okresie wakacyjnym statki mają dopływać również do Kamienia Pomorskiego i Dziwnowa. Zmienią się wtedy godziny kursowania.

 

[Sprostowanie: Powyższa informacja jest oczywiście żartem prima aprilisowym :) ]

Pin It

Bądź na bieżąco