obwodnica

Kiedy może ruszyć budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic? - zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

- Kończą się już prace nad ostatnimi elementami projektów budowlanych - mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik GDDKiA. - Decyzja ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej – red.) powinna być około czerwca. W lipcu mogłyby ruszyć pierwsze roboty budowlane - dodał.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy. Kierowcy od lat skarżą się na korkująca się "trzynastkę". Za około dwa lata sytuacja zmieni się diametralnie, bowiem cały ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z Przecławia i Warzymic.

Dwupasmówkę wybuduje Energopol w systemie zaprojektuj i wybuduj. W marcu 2018 roku podpisano umowę. Wszystkie prace mają zakończyć się w 2021 roku. Wartość projektu to 184,6 mln złotych - czytamy na stronie GDDKiA.

Nowa droga będzie miała 6,5 km długości. Rozpocznie się na rondzie Hakena w Szczecinie, będzie biegła w kierunku południowym, omijając od wschodu Przecław i Warzymice.
Z autostradą A6 połączy się poprzez nowy węzeł Kołbaskowo, zlokalizowany około 1,2 km na wschód od istniejącego węzła drogowego Kołbaskowo.

Pin It

Bądź na bieżąco