nowa droga gminna w budowie

W Kołbaskowie powstaje nowa droga gminna. Inwestycja zbliża się do końca, położona jest już nawierzchnia, ostatnio pojawiło się oznakowanie poziome, a także pionowe. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe, np. uzupełnienia kostki brukowej przy skrzyżowaniach, a także nasadzenia wzdłuż drogi.

Eurovia, która wykonuje inwestycję, rozpoczęła ją na początku czerwca. Pierwsze asfaltowanie miało miejsce na przełomie sierpnia i września. - Rozpoczniemy od strony przejazdu kolejowego – mówił Adam Pyciński, kierownik budowy.

Nowy asfalt pojawił się także na fragmencie drogi powiatowej Kołbaskowo – Smolęcin, na odcinku od wylotu nowej drogi do przejazdu kolejowego.

Droga będzie miała charakter obwodnicy, wyprowadzi ruch ciężkich aut z Kołbaskowa.

- To bardzo ważna dla nas inwestycja - tłumaczy Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. - Droga umożliwi rozwój gospodarczy gminy i pozwoli na połączenie 95 ha, w tym 65 ha będących własnością gminy, przeznaczonych pod transport, produkcję i usługi z systemem dróg, krajową trzynastką i autostradą pomijając miejscowość Kołbaskowo. Umożliwi ona lokowanie się nowych firm, które są zawsze największym płatnikiem podatku od nieruchomości.

Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł. Planowane jest przedłużenie tej drogi. Rozpocznie się tuż za przejazdem kolejowym i pobiegnie w stronę granicy. Jest już projekt inwestycji, a także decyzja ZRiD (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

Więcej zdjęć w serwisie Facebook >>

Pin It

Bądź na bieżąco