nowa sciezka rowerowa

Rowerzyści zyskają nową ścieżkę. Od toru motocrossowego w Rosówku zbuduje ją Gmina Kołbaskowo, a od rejonu Mescherin Niemcy. Drogi zetkną się na granicy (patrz mapa).

Planowany szlak jest brakującym ogniwem pomiędzy ścieżkami w Polsce i Niemczech w regionie. W sprawie jego budowy 1 października 2018 roku w budynku Urzędy Gminy Kołbaskowo z wójtem Małgorzatą Schwarz spotkali się przedstawiciele Urzędu Gartz. Po owocnej rozmowie ustalono plan działań na najbliższy czas.

Niemcy planują budowę ścieżki rowerowej z rejonu Mescherin do granicy państwowej w Rosówku (patrz mapa na piątym zdjęciu). Droga będzie miała ok. 3 km długości i biegła wzdłuż granicy. Jej budowa może rozpocząć się pod koniec 2019 roku. Na granicy Niemcy planują budowę miejsca postoju i wypoczynku podobnego do tego na promenadzie pomiędzy Ahlbeck a Świnoujściem (patrz ostatnie zdjęcie). Dyskutowana jeszcze będzie kwestia miejsca zetknięcia się ścieżek, na dziś istnieją dwie propozycje.

Ta koncepcja świetnie wpisuje się w plany Gminy Kołbaskowo, która - przypomnijmy - będzie budować ścieżkę rowerową od toru motocrossowego w Rosówku, gdzie kończy się powstała kilka lat temu ścieżka Przecław – Kołbaskowo – Rosówek, do granicy (2 km). Dokładnie do miejsca, gdzie droga krajowa nr 13 zmienia się w drogę nr 2 po stronie niemieckiej (patrz mapa na czwartym zdjęciu). Jej realizacja ma się rozpocząć w 2019 roku. Podpisana jest już umowa z policką firmą Lik-Bud.

więcej zdjęć  w serwisie Facebook >>

Pin It

Bądź na bieżąco