budowa-domu-kultury-zrodlo-facebook

Trwa budowa domu kultury w Przecławiu. Obecnie pracownicy firmy Adamietz m.in. stawiają ściany pierwszego piętra obiektu.

Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo umowę z przedstawicielami firmy Adamietz, która realizuje inwestycję, podpisała 22 marca 2018 roku. Prace na budowie rozpoczęły się 18 kwietnia. Dziś bryła budynku wyrasta z poziomu ziemi.

- Do tej pory wykonaliśmy prace ziemne, polegające na wykopach pod ławy fundamentowe i usunięciu warstw humusu. Na początku czerwca przystąpiliśmy do pierwszych betonowań – informował Marcin Dziemidowicz, kierownik z firmy Adamietz. - Dziś stawiamy ściany obiektu. Widać miejsce na salę koncertową. Prace idą według planu - zapewnia pan Marcin.

Ekipa firmy Adamietz planuje budynek główny postawić do końca tego roku.

– Zgodnie z harmonogramem, który został przekazany inwestorowi, do końca roku mamy zamiar wykonać bryłę budynku głównego z zamknięciem elewacji, aby w okresie jesienno-zimowym prace mogły przenieść się do środka. A na początku wiosny 2019 roku rozpoczniemy pozostałe prace na zewnątrz, aby dotrzymać terminu listopadowego – wyjaśniał Waldemar Łagódka, dyrektor realizacji projektów w spółce Adamietz.

Obiekt powstaje w Przecławiu przy drodze krajowej nr 13. Piętrowy budynek będzie podzielony na część kulturalną i rekreacyjną. Na parterze znajdzie się wielofunkcyjna sala widowiskowo-konferencyjna na 300 osób wraz ze sceną i zapleczem. W części sportowo - rekreacyjnej znajdziemy basen, jacuzzi, solarium, saunę, salę fitness, siłownię. Na piętrze znajdą się sale do prowadzenia zajęć plastycznych, muzycznych czy komputerowych. Przed budynkiem będzie parking i teren zielony. Za obiektem korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, tereny zielone i alejki spacerowe oraz trzy wybiegi dla psów. Swoje miejsce znajdzie także kawiarnia.

Projekt wykonała firma PORTAL-PP sp. z o. o. Koszt budowy to ok. 27 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

 

Więcej zdjęć w serwisie Facebook >>

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco