informacja

Już od września mieszkańcy gminy Kołbaskowo będą mogli poddać się darmowym badaniom kolonoskopowym.

Gmina Kołbaskowo we współpracy z Centrum Medycznym Sonomed, jako pierwsza w województwie stała się partnerem projektu bezpłatnych, profilaktycznych badań jelita grubego „Kolonovita – Badania profilaktyczne jelita grubego ratują życie!” współfinansowanego przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

- Projekt obejmuje bezpłatne profilaktyczne badania kolonoskopowe dla pacjentów w wieku od 55 do 64 lat oraz od 25 do 65 lat dla osób pochodzących z rodzin HNPCC lub FAP (z potwierdzonym obciążeniem genetycznym), które takich badań nie miały przez ostatnie 10 lat - mówi Katarzyna Petriczko z Centrum Medycznego Sonomed.

 Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona – zadecyduje kolejność zgłoszeń. Badanie zostanie przeprowadzone w Pracowni Endoskopowej Centrum Medycznego Sonomed sp. z o.o., przy ul. Bandurskiego 98 w Szczecinie.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów opublikowane zostaną wkrótce. Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie więcej informacji znajdą na stronie projektu www.kolonovita.pl.

Pin It

Bądź na bieżąco