karta

Taniej do kina, muzeum, restauracji czy na wycieczkę? Mieszkańcy gminy Kołbaskowo mogą ubiegać się o wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny oraz Zachodniopomorskiej Karty Seniora.

- Karty wydawane są bezpłatnie. Umożliwiają korzystanie na preferencyjnych warunkach z ofert kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu Region dla Rodziny – tłumaczą urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego.

Rabaty oferują m.in. Opera na Zamku, Teatr Polski w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, także bary, pizzerie i restauracje, salony fryzjerskie, hotele, domy wczasowe, fitness cluby czy warsztaty samochodowe. Cały wykaz na www.rodzina.wzp.pl.

- Lista partnerów cały czas wydłuża się, a do programu dołączają kolejni przedsiębiorcy oraz instytucje z Pomorza Zachodniego i kraju - informuje członek zarządu województwa Anna Mieczkowska.

O wydanie Zachodniopomorskiej Karty Rodziny mogą ubiegać się małżonkowie z minimum dwojgiem dzieci oraz dzieci do 18 lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka.

O Zachodniopomorską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 lat.

Wniosek można pobrać ze strony www.rodzina.wzp.pl i wypełniony złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Kołbaskowo. Składając dokument należy okazać dowód osobisty. Wniosek jest rozpatrywany w terminie 30 dni. Odbioru Karty dokonuje się osobiście w miejscu złożenia wniosku.

Karty dla osób pełnoletnich są ważne z dowodem osobistym. W przypadku dzieci uczących się, Karta jest ważna z legitymacją szkolną, bądź studencką.

- Program kart zniżkowych ma na celu zwiększyć aktywność społeczną, która wpłynie na poprawę sytuacji rodzin i seniorów - dodają urzędnicy.

Województwo zachodniopomorskie zainaugurowało go w ubiegłym roku. Obecnie bierze w nim udział ok. 60 gmin, w tym Gmina Kołbaskowo.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.rodzina.wzp.pl. W przypadku pytań można dzwonić lub pisać: tel. 91 42 53 611, 91 42 53 641, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zobacz też tutaj: http://kolbaskowo.pl/index.php/mieszkancy/zalatw-sprawe/karta-rodziny-i-karta-seniora

Pin It

Bądź na bieżąco