otwarcie domu kota

Uroczyste otwarcie Domu Kota, nowego obiektu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej odbyło się w niedzielę, 1 października 2017 roku o godz. 12. Inwestycja była współfinansowana przez Gminę Kołbaskowo w 30 procentach (190 tys. zł).

- To że gminy przekazują środki na budowę, to bardzo duża część przedsięwzięcia, ale jest zawsze ktoś, kto tę inwestycję musi poprowadzić. Wielkie ukłony dla Gminy Dobra, która tę inwestycję przeprowadziła od początku do końca profesjonalnie. Poszło to naprawdę sprawnie i bezproblemowo – powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

- Ja się bardzo cieszę, że mamy do czynienia w powiecie polickim z dojrzałymi samorządami. Nie każde pochylają się nad problemami zwierząt, które są częścią naszego życia. Gratuluję wam serdecznie – dodał obecny na uroczystości Andrzej Bednarek, starosta policki.

Wcześniej Teresa Dera, wójt Gminy Dobra dziękowała wszystkim ościennym gminom zaangażowanym w przedsięwzięcie.

W Schronisku tego dnia zorganizowano także Dzień Psiaka i Kociaka. Na Otwarcie Domu Kota i festyn przyszło mnóstwo mieszkańców oraz wielu przedstawicieli mediów.

- Schronisko jest naprawdę bardzo ładne. Najbardziej spodobał mi się pies Sara. Trochę poczytałam jej książkę. A na festynie pojeździłam na kucykach, bo kocham także konie i pograłam w piłkę z zawodnikami Husarii – powiedziała 9-letnia Pola z Warzymic.

Nie zabrakło także konkursów dla dzieci i dorosłych, były loterie, pokazy szkolenia psów, dmuchańce, stoiska gastronomiczne i muzyka na żywo.

Przypomnijmy, Schronisko w Dobrej otwarto 16 grudnia 2013 roku. Kosztowało ok. 5,3 mln zł. Inwestycja powstała dzięki współpracy czterech gmin: Kołbaskowo, Dobra, Police i Nowe Warpno. Obiekt mieści się z dala od zabudowy mieszkalnej, usytuowany jest na skraju lasu, ok. 2,5 km na północ od Lubieszyna, 9 km od Stobna, 15 km od Przecławia, z którego podróż zajmie nam około 20 min. Schronisko otwarte jest codziennie w godz. 8-16.

Pin It

Bądź na bieżąco