Schronisko - wkrótce otwarcie nowej inwestycji

Uroczyste otwarcie Domu Kota, nowego obiektu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej odbędzie się w niedzielę, 1 października 2017 roku o godz. 12. Inwestycja jest współfinansowana przez Gminę Kołbaskowo w 30 % (190 tys. zł).

- Dom Kota, to inwestycja, która zapewni komfortowe warunki naszym kotom, których mamy ok. 80 – zapewnia Joanna Woronowicz, referent ds. adopcji i księgowości w Schronisku w Dobrej.

W tym samym dniu Schronisko organizuje także Dzień Psiaka i Kociaka (w godz. 11-17). W programie konkursy dla dzieci i dorosłych, loterie, pokazy szkolenia psów, dmuchańce dla najmłodszych, stoiska gastronomiczne, muzyka na żywo i inne niespodzianki.

Schronisko w Dobrej otwarto 16 grudnia 2013 roku. Kosztowało ok. 5,3 mln zł. Inwestycja powstała dzięki współpracy czterech gmin: Kołbaskowo, Dobra, Police i Nowe Warpno. Obiekt mieści się z dala od zabudowy mieszkalnej, usytuowany jest na skraju lasu, ok. 2,5 km na północ od Lubieszyna, 9 km od Stobna, 15 km od Przecławia, z którego podróż zajmie nam ok 20 min. Schronisko otwarte jest codziennie w godz. 8-16.

Pin It

Bądź na bieżąco