nad-porami-roku

W uroczej miejscowości Moczyły nad Odrą odbędzie się 2 września 2017 roku wydarzenie artystyczne Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana. Nie zabraknie dobrej muzyki  artystów z krainy łagodności oraz poezji.

- Jeżeli piszesz wiersze, nie chowaj ich tylko do szuflady, tylko się nimi z nami podziel – zachęca Stefania Szyszłowska z Urzędu Gminy Kołbaskowo. – Swoje dzieła przynieś nam do 25 sierpnia, do budynku Urzędu Gminy w Kołbaskowie, pok. 18, w godzinach urzędowania.

Utwór można będzie zaprezentować podczas imprezy w Moczyłach - osobiście, lub przez prezentera prowadzącego imprezę Grażynę Nieciecką – Puchalik, znakomitą aktorkę scen szczecińskich teatrów.

- O wyborze formy prezentacji decyduje oczywiście autor utworu – dodaje Stefania Szyszłowska.

Na Dolinie nie zabraknie oczywiście muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie Mariusz Lubomski, popularny wykonawca piosenki autorskiej, który występował m.in. u boku Nicka Cave’a na koncercie „Nick Cave i przyjaciele” we Wrocławiu, na koncercie „Zielono Mi” w Opolu poświęconym Agnieszce Osieckiej, i na koncercie finałowym 23 PPA „Kombinat” – ostatnim występie zespołu Republika. Nieobcy jest mu także Przystanek Woodstock czy Jarocin.

Wystąpią także Nad Porami Roku (na zdjęciu) – szczecińska grupa wykonująca piosenkę turystyczno-poetycką w akustycznej, nowoczesnej, niebanalnej formie i brzmieniu oraz Czerwony Tulipan - grupa muzyczna i kabaret z Olsztyna, która występuje na scenach kraju już ponad 30 lat.

Na scenie zobaczymy także  Adriannę  Szymańską, uczestniczkę wielu polskich i międzynarodowych festiwali poezji.

 W trakcie imprezy odbędzie się także konkurs kulinarny  „Dobre Smaki”, będą warsztaty wikliniarskie, strefa kulinarna  - „Swojskie jadło” , lokalni wystawcy pochwalą się swoim rękodziełem, a najmłodsi będą mogli poskakać na dmuchańcach czy pomalować buźki.

 

Informacje o Dolinie Dolnej Odry Poezją Śpiewanej - program imprezy i regulamin konkursu Dobre Smaki:

Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana - już 2 września 2017. Zobacz program artystyczny

  

Pin It

Bądź na bieżąco