Przed nami następne magiczne i symboliczne święto i w związku z tym ogromne wezwanie dla wielu pań, które z tej okazji uczestniczyły w zajęciach rękodzielniczych i przygotowały szczególną ozdobę wielkanocną.

Tym razem Panie z gminy Kołbaskowo zajęły się nową techniką rękodzielniczą w ozdabianiu jajek podczas spotkania zorganizowanego przez TZD Szczecin i gminę Kołbaskowo. Była to  okazja do stworzenia doskonałych ozdob  do świątecznego koszyczka.

W dniu 28.01.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Kołbaskowie odbyły się zajęcia poświęcone nabywaniu umiejętności w nowej sztuce wizualnej - technice mixed media. Uczestniczki warsztatów poznając tajniki nowej techniki rękodzielniczej, wykorzystując swoją twórczą ekspresję, zainspirowane nowymi, nieznanymi pomysłami wykonały przepiękne dekoracje jajek styropianowych.

W trakcie spotkania użyto następujących materiałów: jaja styropianowe 13 cm, pasta strukturalna, arkusze zimnego foaamiranu, klej na gorąco oraz scrabki z beermaty oraz różnego rodzaju materiały związane z omawiana techniką.

Wiedza zdobyta podczas szkolenie i pokazu wpłynęła na ich indywidualne pomysły, dzięki którym mogły nadać tworzonemu przez siebie dziełu niepowtarzalną formę. W czasie pracy powstały piękne jajka. W ocenie uczestniczek satysfakcja z własnoręcznie wykonanych ozdób była ogromna.

Wspólne zdjęcie na zakończenie spotkania to kolejny wyraz spełnionych marzeń twórczych w ramach „ odkrywamy pomysły”.

Zajęcia zostały sfinansowane przez ZODR Barzkowice i Gminę Kołbaskowo.

 

Władysława Grochowalska

Pin It

Bądź na bieżąco