informacjaPostępują prace związane z remontami dróg w okręgu administracyjnym Gartz (Oder). W okresie od 8 do 18 listopada 2016 odnawiana będzie nawierzchnia drogi B 113 w okolicach Tantow na odcinku 3,17 km. Podczas trwania prac droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Dyrektor Urzędu Gmin w Gartz (Oder) poinformował, że pomiędzy wyjazdem z miejscowości Tantow a skrzyżowaniem dróg B 2 i B 113 trwać będzie wymiana nawierzchni. Wykonawcą prac jest firma Rask Brandenburg GmbH. Modernizacja polegać będzie na sfrezowaniu 22.300,00 m² nawierzchni asfaltu, oczyszczeniu i położeniu nowej warstwy asfaltu. Następnie wykonane zostanie oznakowanie poziome jezdni.

Remont nawierzchni zakończyć ma się w ciągu 10 dni. W okresie od 8 do 18 listopada 2016 r. droga krajowa B 113 będzie zamknięta dla ruchu w obu kierunkach, na odcinku od skrzyżowania B 2 / B 113 do Tantow. Objazd przez Hohenreinkendorf.

Remont nawierzchni możliwy jest dzięki niewykorzystanym dotychczas środkom z budżetu federalnego. Tym samym kontynuowana jest modernizacja dróg krajowych na terenie Urzędu Gmin w Gartz (Oder). W 2010 r. wyremontowana została nawierzchnia drogi B 113 w Mescherinie. Latem 2012 r. odnowiono nawierzchnię drogi B 2, biegnącej na północ od Gartz w kierunku Szczecina, a latem 2015 położono nową nawierzchnię asfaltową na południowym jej odcinku, w kierunku Schwedt n. Odrą.

Zarząd Dróg (Landesbetrieb Straßenwesen) i Urząd Gmin w Gartz n. Odrą (Amt Gartz) przepraszają za utrudnienia i zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego z prośbą o odpowiednie zaplanowanie podróży.

Szczególnie osoby podróżujące ze Szczecina i Gryfina, udające się w kierunku dworca w Tantow, powinny przygotować się na trwające w listopadzie br. objazdy. W przypadku dojazdu i zjazdu z autostrady A 11 zalecany jest dalszy objazd przez Kołbaskowo.
 

Pin It

Bądź na bieżąco