informacjaII Powiatowy Tydzień Czerwonej Krwinki już za nami!!! Okazało się, że warto było! Propozycja oddania krwi w specjalnie dostosowanym do tego ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie spodobała się mieszkańcom Powiatu Polickiego. Chociaż nie wszyscy chętni spełniali wymogi warunkujące dopuszczenia do oddania krwi, to cała akcja zakończyła się niewątpliwym sukcesem.

Organizatorami akcji byli: Powiat Policki, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej Klub Honorowych dawców Krwi im. H. Dunanta w Policach wraz z gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police.

Ostatecznie licznik zatrzymał się na 121 dawcach, zakwalifikowanych do oddania krwi spośród ponad 148 kandydatów. W ten sposób powiatowa akcja przyniosła prawie 55 litrów bezcennego leku ratującego życie. Po oddaniu krwi na dawców czekał „obowiązkowy” zestaw czekolad. Z kolei z rąk organizatorów każdy chętny do oddania krwi otrzymał upominek ufundowany przez Powiat Policki (również w ramach popularyzacji bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowych w ramach projektu „Na drodze wybierz Życie” współfinansowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w szczecinie).

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w przedsięwzięciu i podzielenie się cząstką siebie. Mamy nadzieję, że będzie to akcja wpisana na stałe w kalendarz akcji organizowanych przez Powiat Policki.

NIEŚ POMOC! MASZ JĄ WE KRWI!!!

Informacje szczegółowe:
I dzień Police, ul. Tanowska 8 - 44 osoby zarejestrowane, 36 osób oddało krew
II dzień Nowe Warpno - 19 osób zarejestrowanych, 16 osób oddało krew
III dzień Przecław - 27 osób zarejestrowanych, 20 osób oddało krew
IV dzień Dobra - 20 osób zarejestrowanych, 20 osób oddało krew
V dzień Police, OSIR - 38 osób zarejestrowanych, 29 osób oddało krew

Tekst: Halina Michalak

Pin It

Bądź na bieżąco