Rok temu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, w ramach akcji „Zakusy na krokusy”, zasadzili wzdłuż ścieżki rowerowej między Biedronką a Czerwoną Torebką kilka tysięcy cebulek krokusów. W tym roku sadzonek będzie dwa razy więcej. Również w innych miejscach.


Ubiegłoroczną akcję wspomagali mieszkańcy Przecławia i Warzymic, którzy zareagowali na prośbę o wsparcie zamieszczoną na portalu Przecław24. Efekt wspólnego wysiłku widać było wczesną wiosną. Fioletowe i żółte kwiaty cieszyły oczy przechodniów przez kilka tygodni.
Na nasz apel odpowiedziało kilkanaście rodzin. Przyszli znajomi i przyjaciele. Dorośli i dzieci. Tacy, którzy mieli doświadczenie i tacy, którzy nigdy w życiu niczego nie zasadzili. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez Renatę Dudek, przystąpiliśmy do pracy. Radości było co niemiara.  Wspólnymi siłami zasadziliśmy  siedem tysięcy cebulek. Nie ukrywam, że były obawy, czy cebulki sadzone przez adeptów sztuki ogrodniczej w ogóle wzejdą. Trud się opłacił. Krokusy pięknie zakwitły - mówi Dorota Trzebińska z Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.  
Zachęciło to organizatorów do kontynuowania akcji tej jesieni. Planowane jest obsadzenie drugiej strony ścieżki na odcinku Biedronka-Czerwona Torebka oraz ścieżki rowerowej między Przecławiem a Kołbaskowem. Podobnie jak w roku ubiegłym Gmina Kołbaskowo udzieli wsparcia w zakupie cebulek.
- Wspieramy każdą inicjatywę mieszkańców, która przyczynia się do podniesienia estetyki miejscowości. Sama brałam udział w ubiegłorocznej akcji i chętnie uczestniczyć będę w tegorocznej. Mam nadzieję, że przyłączy się do nas jeszcze więcej osób. Przyda się każda para rąk. Liczymy na obecność mieszkańców osiedli położonych obok tzw. Śliwkówki w Warzymicach. Jeśli zechcą nasadzić kwiaty wzdłuż ulubionej przez siebie alei spacerowej – otrzymają cebulki –zapewnia wójt - Małgorzata Schwarz.

 

Zbiórka chętnych do udziału w akcji:
sobota, 8 października, godzina 10.00
ścieżka pod hotelem „Dworski”

 

Zapraszamy!

Pin It

Bądź na bieżąco