Zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Bitwa o Szczecin. Dzień po dniu.”
Michał Rembas i Grzegorz Ciechanowski opowiedzą o fascynującej historii II wojny światowej, która nie ominęła także Przecławia i innych miejscowości Gminy Kołbaskowo.

11 marca 2016 r. godz. 18:00 – 19:00, aula Gimnazjum w Przecławiu (Przecław 27c)

Michał Rembas

Dziennikarz - podróżnik i historyk. Pasjonat starych cmentarzy, architektury i wojskowości, współpracował z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim" oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książek: „Zachodniopomorskie tajemnice”, „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”, „Cuda na fasadach” oraz współautor książek: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”.

Grzegorz Ciechanowski

Absolwent Akademii Obrony Narodowej. Oficer Wojska Polskiego, służył w jednostkach operacyjnych artylerii, był oficerem łącznikowym misji Armii USA. Po wejściu Polski do NATO Szef Wydziału Prasowego i Protokołu Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód; Szef Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Doktor historii, Uniwersytet Szczeciński (2006). Od 2008 r. autor książek i artykułów na temat historii wojskowości oraz operacji pokojowych publikowanych w kraju i za granicą, w tym „Kurs bojowy Stettin” (2011).

Pin It

Bądź na bieżąco