25 kwietnia 2014 r. koło ekologiczne prowadzone przez panią Danutę Kurcabę zorganizowało Szkolny Dzień Ziemi. W imprezie  oprócz  uczniów i nauczycieli ze szkoły w Będargowie wzięli udział zaproszeni goście. Były to osoby, które z racji pełnionych funkcji w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie mają wpływ na ochronę przyrody  na obszarze naszej gminy.

W szkole gościliśmy  Wójta Gminy Kołbaskowo panią Małgorzatę Schwarz, panią Alicję Gadyńską - referenta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, pana Mariusza Kuźniewskiego - specjalistę ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, Przewodniczącego Rady  Gminy Kołbaskowo i jednocześnie członka Koła Łowieckiego „Bażant” pana Ryszarda Wierzbickiego oraz Prezesa Wojskowego Koła Łowieckiego „Bażant” Pana Jerzego Zawadę.

Każdy wchodzący na salę gimnastyczną otrzymał znaczek przyjaciela przyrody. W trakcie imprezy uczestnicy obejrzeli przedstawienie (śpiewogrę) o tematyce przyrodniczej  „Lata ptaszek po ulicy” przygotowane przez koło wokalno - teatralne pod okiem pani Alicji Korońskiej. po inscenizacji uczniowie wzięli udział w zabawie edukacyjnej uczącej właściwego sortowania odpadów oraz obejrzeli pokaz „Śmieciomody” w wykonaniu uczniów z klas I – III.

Niespodzianką było wręczenie przez przedstawicieli Koła Łowieckiego „Bażant” pani Danucie Kurcaba „Odznaki za zasługi dla łowiectwa” przyznaną przez Polski Związek Łowiecki.  Odznaka to wyróżnienie za wieloletnią współpracę z kołem łowieckim. Panowie łowczy wręczyli także nagrody książkowe sześciu uczniom, którzy wykazali się największą wiedzą w ekoteście. Nagrody otrzymali: Piotr Wysocki, Kacper Wittig, Paulina Nadolska, Mateusz Przespolewski, Emilka Kosek i Kacper Kałun.
Główną częścią imprezy była rozmowa zaproszonych gości z uczniami klas IV – VI na tematy ekologiczne. Uczniowie zadawali pytania, a goście odpowiadali. Pytań było tak wiele, że nie udało się poruszyć wszystkich interesujących uczniów tematów.

Całość zakończyła śliczna piosenka koła wokalno-dramowego o tematyce ekologicznej oraz wręczenie przez  członków koła ekologicznego pamiątkowych dyplomów gościom.  Wydarzenie było niezwykle udane. Na miłą atmosferę wpływ miała piękna dekoracja, którą przygotowało koło plastyczne prowadzone przez panią Julitę Jaworską-Szybiak.


Członkowie ekologicznego wraz z opiekunem Danutą Kurcaba dziękują wszystkim osobom, dzięki którym Szkolny Dzień Ziemi zakończył się sukcesem.

 

Pin It

Bądź na bieżąco