Z inicjatywy stowarzyszenia „Gaja”, we współpracy z Wójtem Gminy Kołbaskowo – Małgorzatą Schwarz, odbyło się 16.04.2014 r. uroczyste otwarcie pierwszej w Europie transgranicznej alei na przejściu granicznym pomiędzy Warnikiem w Gminie Kołbaskowo, a Ladenthin (powiat Vorpommern-Greifswald).

Zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej posadzonych zostało łącznie 50 drzew, które utworzyły aleję lipową. W związku z tym, że aleja bierze swój początek właśnie na terenie Gminy Kołbaskowo - jedno z drzew zostało posadzone osobiście przez Wójta – Małgorzatę Schwarz.
W uroczystości uczestniczyły m.in. władze województwa wraz z Marszałkiem Olgierdem Geblewiczem, konsul honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Szczecinie – Bartłomiej Sochański, goście z Niemiec oraz przedstawiciele stowarzyszeń. Dodatkowym elementem uroczystości było podpisanie umowy pomiędzy Gminą Kołbaskowo a Województwem Zachodniopomorskim na dofinansowanie projektu i budowy ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Przecław-Kołbaskowo-Rosówek.

 

Pin It

Bądź na bieżąco