Zaplanowana na dzień 13 lutego akcja Szkolnego Koła Wolontariatu przyniosła przekraczające oczekiwania rezultaty. Stało się to dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli: pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołbaskowie, rodzin uczennic na rzecz, których organizowaliśmy akcję, Szkolnego Koła Caritas, uczniów, nauczycieli i pracowników naszego gimnazjum oraz wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu.

Cała akcja rozpoczęła się od dostarczenia do skrzynek mieszkańców naszej gminy ulotek informujących o przedsięwzięciu. To niełatwe zadanie wykonane przez wolontariuszy bardzo się opłacało. Tego dnia naszą szkołę  w godzinach trwania kiermaszu czyli od 15.00 do 19.00 odwiedziło wielu mieszkańców gminy. NA nim sprzedawaliśmy różne artystyczne wyroby przygotowane przez pracowników socjalnych GOPS w Kołbaskowie,  bliskich i znajomych rodziny Patrycji Glinki oraz harcerzy.  Do akcji włączyli się także wolontariusze Caritas, prowadząc stoisko z walentynkowymi upominkami.

Od rana otwarta była „kawiarenka” dla uczniów, a sprzedawane w niej specjały przygotowali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu, uczniowie klasy IIc i IIIb ( im szczególnie dziękujemy za zaangażowanie) oraz niektórzy nauczyciele. Nad całą akcją czuwały wrażliwe walentynkowe serca, które stanowiły adekwatną dekorację.

Oprócz poczucia zadowolenia ze wspólnego działania w szlachetnym celu, osiągnęliśmy także duży sukces finansowy.

„Zarobiliśmy” 1759,20 zł oraz 2,26 € J, z czego 1138,80 przekazaliśmy na rehabilitację taty Patrycji Glinki, a za ok. 630 zł zakupimy rzeczy, które wskaże jako potrzebne, rodzina uczennicy poszkodowana w pożarze.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Pin It

Bądź na bieżąco