„Drogą do Huberlandii…”

Pasowania nadszedł czas,
uczniem będzie każdy z nas!
Dzień Patrona świętujemy,
przed św. Hubertem ślubujemy!


Minęło już 6 lat odkąd Szkoła Podstawowa w Kołbaskowie wybrała na swojego Patrona Św. Huberta. Tegoroczne obchody Dnia Patrona odbyły się 29 października i były połączone z uroczystym otwarciem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej - „Huberlandia” oraz pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów.


Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej, na której tego dnia dominowała piękna leśna sceneria. Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Uroczystą akademię poprowadziła Wiktoria Kaplewska-Poczepko z klasy IV, a w rolę Świętego Huberta w tym roku wcielił się Jakub Szczudło z klasy IV.


Bohaterami tego dnia były nasze pierwszaki, które uroczyście ślubowały "…być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…” Występem artystycznym, który przygotowały wywoływały uśmiechy i dumę na twarzach rodziców i gości. Pasowania najmłodszych członków naszej braci uczniowskiej dokonały Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, używając do tego specjalnych, wielkich ołówków. Dumne pierwszaki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy, „rożki obfitości” i pamiątkowy upominek od Pani Wójt. Od tej pory nasze pierwszaki mogą z dumą mówić, że są uczniami Szkoły Podstawowej im. św. Huberta w Kołbaskowie.


Aktorzy koła teatralnego prowadzonego przez Panią Katarzynę Paliwodę zaprezentowali teatrzyk ekologiczny, pt. „Jak rozweselić Ziemię?” Przypomnieli widzom jak dbać o Ziemię, lasy, rzeki, powietrze…, bo przecież jak mówiły postacie z przedstawienia: „Nieważne czy jesteś duży czy mały, dbaj o swoje otoczenie!”
Na uroczystości nie zabrakło również najmłodszych – przedszkolaki z grup IV i VI zaprezentowały występ wokalno-taneczny – „Dzika Afryka” wzbogacony barwnymi afrykańskimi strojami i muzyką. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi owacjami publiczności.


Po części artystycznej nastąpiło uroczyste otwarcie naszej ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Wraz z zaproszonymi gośćmi podążyliśmy „drogą do Huberlandii”. Uroczystego przecięcia wstęgi poprzedzonego poświęceniem ścieżki przez księdza proboszcza, dokonały Pani Dyrektor i Pani Wójt. Zaciekawieni ruszyliśmy ekologicznym szlakiem, przeglądając informacje zamieszczone na tablicach i podziwiając roślinność. Ścieżkę „Huberlandia” sfinansowała Gmina Kołbaskowo, a nasadzenia ufundowała Szkółka Roślin Ozdobnych w Smętowicach, Państwa Ewy i Ireneusza Piaseckich, za co serdecznie dziękujemy.
To jeszcze nie koniec atrakcji, które towarzyszyły nam tego dnia. Każda z klas przygotowywała projekty przyrodnicze o tematyce jesiennej: były piękne jesienne ramki z pamiątkowymi zdjęciami, ludziki i zabawki wykonane z darów jesieni, portrety pani jesieni, barwne plakaty itp. W projektach brali również udział nasi koledzy z zaprzyjaźnionej szkoły w Casekov, których mieliśmy przyjemność gościć w tym ważnym dla nas dniu.


Pani Dyrektor Olga Strugała dokonała oficjalnego podziękowania Pani Wójt oraz Radnym Gminy Kołbaskowo na czele z Panem Ryszardem Wierzbickim za sfinansowanie przedsięwzięcia jakim jest ścieżka edukacyjno-przyrodnicza. Podziękowania były kierowane również do Państwa Ewy i Ireneusza Piaseckich – właścicieli Szkółki Roślin Ozdobnych w Smętowicach za piękne krzewy i drzewa, które zostały wcześniej posadzone. Nie zapomniano również o tych, którzy poświęcili swój wolny czas i pomogli posadzić rośliny, aby ścieżka nabrała uroku, oraz o osobach, które przyczyniły się do tego, aby ten dzień był tak uroczysty.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć upamiętniającej te wydarzenia.
 


 

Pin It

Bądź na bieżąco