zaraz-sie-wolontariatemDnia 28.11.2013 w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu odbyła się akcja ,,Zaraź się wolontariatem"  zorganizowana przez opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu  - panie: Beatę Cwajdę, Annę Semeniuk i Kamelię Skubisz. 

Do naszej szkoły przybyli goście i  wolontariusze z instytucji powiatu polickiego. Powitała ich Pani Dyrektor Edyta Majewska – Gargula. Honorowym gościem była Wójt Gminy Kołbaskowo Pani Małgorzata Schwarz. Oprócz wielu dostojnych, dorosłych gości ucieszyła nas  szczególnie obecność uczniów z samorządów uczniowskich  z naszych gminnych szkół. Właśnie ich chcieliśmy zarazić wolontariatem. Uczestnicy wydarzenia rekrutowali się z następujących placówek:  Zespół Szkół  im. Ignacego Łukasiewicza Police („Biała”), SOSW nr 1 Police, Gimnazjum nr 4 Police , Gimnazjum nr 1 Police, Hospicjum Królowej Apostołów z Polic, Stowarzyszenia  Polites, SKW  Szkoły Podstawowej w Będargowie, Caritas Publiczne Gimnazjum Przecław , SKW  Publiczne Gimnazjum Przecław.


Organizatorzy  utworzyli  stanowiska - stoiska, dzięki którym wszyscy uczniowie gimnazjum mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o  działalności wybranych instytucji. O godz. 9. 30 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie imprezy i powitanie gości w auli.

Po krótkiej przemowie Pani dyrektor - Edyty Majewskiej- Garguli, wolontariusze reprezentujący poszczególne organizacje zaprezentowali swoje działania. Miłą niespodzianką okazał się koncert, przygotowany przez młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach. Następnie, o godz. 11.30, uczniowie udali się do sal, na warsztaty i poczęstunek. Uczestnicy pracowali równocześnie w pięciu grupach warsztatowych prowadzonych przez specjalistów ze stowarzyszenia Polites, wolontariuszy europejskich z Ukrainy i Albanii, dorosłych wolontariuszy z Hospicjum Królowej Apostołów z Polic.  Finansowo przedsięwzięcie wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołbaskowie.Tego dnia panowała wspaniała atmosfera, stworzona przez organizatorów i zaproszonych gości.

Autor: Paulina Wyroślak klasa IIIa

 

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco