KOLEJNE DOŻYNKI GMINNE ZA NAMI

Tradycyjne Dożynki Gminne w sobotę 31 sierpnia 2013 r. odbyły się w Kołbaskowie. Dożynki rozpoczęły się Mszą Święta w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy i poświęceniem wieńców. Następnie korowód dożynkowy, prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy OPS w Płotach przeszedł na plac przed świetlicą wiejską. Wójt Gminy Kołbaskowo – Małgorzata Schwarz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Ryszardem Wierzbickim oraz Starostą i Starościną Dożynek – Magdaleną Piekarz i Pawłem Niedzielskim zaprosili wszystkich mieszkańców do zabawy.

 W trakcie Dożynek obyło się ponadto wiele konkursów. W najważniejszym z nich – konkursie na najpiękniejszy wieniec zwyciężyła praca mieszkańców Kamieńca. Doskonale prezentujące się wieńce dożynkowe wykonane zostały także przez sołectwa Moczyły (II m.) i Kołbaskowo (III m.),  a także przez Pargowo i Stobno.

 

W konkursie na chleb dożynkowy zwyciężyło sołectwo Kołbaskowo. W konkursie na najsmaczniejszą nalewkę zwyciężyła Teresa Zemełko z „Pigwówką”. W konkursie na najsmaczniejszy wypiek z ciasta drożdżowego zwyciężyła Janina Kawecka.

Zwycięzcy kolejnych zmagań dożynkowych, to: Stanisław Brysik – Najlepszy Dojarz, Magdalena Piekarz – Najlepsza Dojarka, Łukasz Jeziorek – Mistrz Rodeo, Marzena Winiarczyk – Mistrzyni Rodeo. W konkursie na dożynkowe przebranie „Wiejski Chłop – Wiejska Baba” nagrody powędrowały do przedstawicieli sołectw Stobno i Ostoja. W ramach zabawy dożynkowej wybrani zostali także: Maja Redlarska na Małą Miss Gminy Kołbaskowo oraz Oskar Ciesielczyk na Małego Mistera Gminy Kołbaskowo.

Podczas impreza dożynkowej nie zabrakło atrakcji dla dzieci: dmuchanej zjeżdżalni, basenu z kulkami, strzelania z łuku itp. Poszczególne sołectwa zapraszały do kosztowania własnych wyrobów gastronomicznych. Zabawę dożynkową uświetnili ponadto: występ Jagny i Antka, koncert zespołu Lord Sound of Queen oraz występ Teatru Ognia.

W dobrej zabawie nie przeszkodził nawet wieczorny deszcz. Impreza zakończyła się po północy.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji dożynek kierowane są do p. Anny Rogalskiej, p. Michała Wasiukiewicza, p. Stanisława Puchały oraz do OSP Kołbaskowo.

GALERIA

Pin It

Bądź na bieżąco