Kiermasz świąteczny wpisał się już na stałe w kalendarz imprez Zespołu Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. W tym roku odbył się 8 grudnia, w sobotę. Jak co roku było to wspólne dzieło nauczycieli, uczniów i rodziców.

Impreza ta, była bardzo atrakcyjna nie tylko pod względem oferty, ale także wyjątkowej świątecznej atmosfery. Zakupy umilała muzyka na żywo – grała i śpiewała pani Izabela Strychalska wraz z grupą uczniów z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu. Pięknie przygotowane stoiska cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości. Większość oferowanych przedmiotów to niemal rękodzieła, które powstały w naszej placówce: ręcznie robione bombki, ozdoby stołu świątecznego, stroiki, kartki świąteczne, choinki, świeczniki, zdobione świece, biżuteria, wiele przedmiotów dekoracyjnych wykonanych między innymi techniką decoupage. Najmłodsi mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną – czekały na nich gipsowe aniołki, które mogli pomalować według własnego pomysłu. Nabyć można było także wartościową książkę, słodycze, chaty z piernika, świeże soki, kwiaty, żywe choinki i wiele innych.
Również stołówka jak zawsze stanęła na wysokości zadania i na tych, którzy pragnęli się posilić, czekała z pysznym, tradycyjnym jadłem: zupa gulaszowa, pierogi, bigos, a dla łasuchów pyszne ciasta i aromatyczna kawa. Nie zabrakło też czegoś „dla ducha” – dla spragnionych wrażeń artystycznych uczniowie klas IV – VI przygotowali przedstawienie jasełkowe, które cieszyło się liczną widownią i nagrodzone zostało gromkimi brawami. Imprezę uświetniły również eliminacje do Gminnego Przeglądu Kolęd, w którym udział wzięły przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły.

Dziękujemy Rodzicom dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i szkoły, za wkład wniesiony w organizację kiermaszu.

GALERIA

Pin It

Bądź na bieżąco