Rozpoczyna się nabór drużyn do GRYFIK CUP 2014 - turnieju piłki nożnej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.  O główne trofeum rozgrywek będą walczyć zawodniczki w kategorii wiekowej U-13 i zawodnicy w kategorii wiekowej U-10. Na zgłoszenia jest czas do 15 czerwca br.


GRYFIK CUP 2014 jest jednym z wielu przedsięwzięć sportowych i kulturalnych, wpisujących się w trwający właśnie Rok Gryfa, który ma na celu wzmocnienie tożsamości regionalnej oraz poszanowania dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego i popularyzację wiedzy o dynastii książęcej Gryfitów. Z kolei celem piłkarskiego turnieju jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz nauka zasad gry fair play wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej w Polsce, a także promocja obiektów sportowych Moje Boisko ORLIK 2012 na terenie Pomorza Zachodniego.

Turniej piłki nożnej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego GRYFIK CUP 2014 organizowany jest dla zawodniczek w kategorii wiekowej U-13 i zawodników w kategorii wiekowej U-10. Pierwszym etapem będą rozgrywki eliminacyjne, które toczyć się będą w czerwcu w każdym z powiatów województwa zachodniopomorskiego.

Zwycięzcy, 24 zespoły w kategorii chłopców i dziewcząt - łącznie ok. 500 zawodniczek i zawodników! – zagrają we wrześniu w dwudniowym finale wojewódzkim w Szczecinie. Mecze finałowe będą rozgrywane na obiektach udostępnionych przez klub POGOŃ Szczecin S.A. Zwycięzcy finałów wojewódzkich wyjada w nagrodę na jeden z jesiennych meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Organizatorem turnieju jest Województwo Zachodniopomorskie, natomiast współorganizatorem Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej. Partnerami sportowymi są POGOŃ Szczecin S.A. oraz MKS OLIMPIA Szczecin. Patronat medialny nad turniejem sprawują TVP Szczecin, Kurier Szczeciński oraz Polskie Radio Szczecin.

Drużyny do uczestnictwa w turnieju zgłaszać można do dnia 15 czerwca 2014 r.Wszelkie informacje dotyczące turnieju dostępne są na www.zzpn.pl, a także u koordynatorów:
■ Koordynator ze strony Województwa Zachodniopomorskiego: Michał Cebula, Wydział Edukacji
i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, tel. 91 44 67 198, tel. kom. 60 1147 017,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
■ Koordynator ze strony Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej: Adam Łukaszewicz,
 tel. 665 075 205, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju!

Na uczestników turnieju czeka wiele atrakcji, w tym nagrody rzeczowe i nie tylko!!!
 

Pin It

Bądź na bieżąco