W sobotę 16 czerwca mieliśmy okazje podziwiać  talenty dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kołbaskowo i okolic. Piąta edycja przeglądu poświęcona była twórczości Jana Korczaka i odbyła się pn. „Dziecko ma prawo być sobą, być takim, jakim jest.” Przegląd był wspaniałą okazją do zaprezentowania różnorodnych umiejętności artystycznych.

Piękne układy taneczne przygotowali: Szkoła Tańca "Impakt", Przedszkole w Kołbaskowie, "Trójka " z SP 2 z Goleniowa, "Ewenement", "Tempo" i "Allegretto" z Pałacu Młodzieży w Szczecinie oraz uczniowie z Koła Aktywizującego przy ZPO w Kołbaskowie.

 

Przedstawienia teatralne zaprezentowali: Koło Dramowe w Będargowie, Pacynki z Kołbaskowa oraz Świetlica Środowiskowa z Będargowa.

Swoimi umiejętnościami muzycznymi chwalili się bębniarze z zespołu „Djembe”, „Muchomorki” z przedszkola TPD w Będargowie, Marta Roman - waltornia i Norbert Roman - klarnet.

Najliczniej zaprezentowali się uczniowie z klas: IIIc, IVa, IVc i VIc Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Przecławiu pod kierunkiem Pani Iwony Wierzbickiej. Dzieci zagrały na gitarach, flażoletach oraz śpiewały repertuar turystyczny, szantowy, ludowy i piosenki z lat sześćdziesiątych. Równie pięknie wystąpili flażoleciści z zaprzyjaźnionych szkół szczecińskich SP1 i SP16. Swój debiut sceniczny mieli uczniowie z klas IV i z IIIb, którzy na przeglądzie wykorzystali okazję, by zaprezentować się przed szerszą publicznością.

W przerwach występów publiczność mogła włączyć się w zabawę i wspólnie zaśpiewać piosenki bądź poszukać kopert z niespodzianką.

Podczas Przeglądu Form Artystycznych można było podziwiać prace plastyczne wykonywane podczas zajęć świetlicy wiejskiej w Będargowie oraz obrazy malowane przez Panią Krystynę Badochę. Funkcjonowała tradycyjna kawiarenka z ciastami, które zostały upieczone przez rodziców trzech szkół działających na terenie gminy. Zyski ze sprzedaży  zostały przeznaczone na rehabilitację Patrycji Wątróbki ze Smolęcina.

GALERIA