Pomorze Zachodnie jako jedyny samorząd województwa w Polsce bierze udział w międzynarodowej kampanii społecznej na rzecz podniesienia świadomości zagrożeń wynikających z picia alkoholu przez kobiety w czasie ciąży. Hasłem kampanii umieszczonym na plakatach we wszystkich krajach uczestniczących w kampanii jest hasło "Too Young To Drink" (Zbyt młody by pić).
Organizatorem międzynarodowej kampanii, w której uczestniczy ponad 60 organizacji z 30 krajów świata są: European FASD Alliance, NO FAS - National Organisation Fetal Alcohol Syndrome, European Alcohol Policy Alliance i Azienda Ulss 9 Treviso.

Termin FASD (Fetal Alkohol Spectrum Disorder) określa zespół objawów, mogących wystąpić u dzieci, których matki spożywały alkohol w czasie ciąży. FASD to inaczej zespół umysłowych i fizycznych zaburzeń związanych z ekspozycja płodu na alkohol. Alkohol, działając na nienarodzone dziecko, powoduje m.in. powstawanie zmian w budowie ciała, wad rozwojowych wielu narządów, może uszkodzić ośrodkowy układ nerwowy.


Szczegółowe informacje o kampanii „Too Young To Drink” znajdują się na stronie Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/kampania-spoleczna-too-young-drink