kawa fot facebook

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Kawiarenek dla Seniorów - już 29 listopada 2018 r., w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu w godzinach 14:30 - 18:00.
W programie:
- uroczysty Apel Niepodległościowy ze śpiewankami patriotycznymi
- spotkania z ciekawymi ludźmi - specjalistami z różnych dziedzin
- warsztaty ćwiczenia pamięci
- wspólne czytanie poezji

Kontakt Joanna Jagodzka GOPS Kołbaskowo 091 506 55 75, 091 311 95 66

pomosty w Siadle DOlnym

W najbliższą sobotę, 24 listopada przy nabrzeżu w Siadle Dolnym odbędzie się spławianie pomostów na zimę do kanału Autostrada.

droga Moczyły

Zakończył się remont drogi gminnej w Moczyłach, inwestycja została odebrana. We urokliwie położonej wsi nad Odrą pojawiły się chodniki, nowy asfalt, przebudowano także kanalizację deszczową.

Czytaj więcej...

herb gminy kołbaskowo

Wójt Gminy Kołbaskowo ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: stanowisko ds. księgowości budżetowej (pełny etat). Wymagane dokumenty należy złożyć do 30 listopada. Więcej informacji w załączonym dokumencie (PDF).

archeolog

Relikt wioski dwóch społeczności pierwszych rolników i hodowców (kultura ceramiki wstęgowej rytej) sprzed około 7000 oraz 6600 lat na granicy gmin Kołbaskowo i Dobra odkrył Marcin Dziewanowski.

Czytaj więcej...

plakat-pierniki

Zapraszamy na warsztaty "Piernikowe Szaleństwa". Warsztaty z pieczenia pierników odbędą się w dniu 24 listopada 2018 roku o godzinie 10:00 w świetlicy w Smolęcinie (przy OSP Smolęcin). Czas trwania ok. 4 godzin.
Wszystkie materiały zapewnione.
Warsztaty skierowane są w pierwszej kolejności do mieszkańców Gminy Kołbaskowo.
Zapisów należy dokonywać poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej (w załączeniu). Wypełnioną i podpisaną kartę należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy, Kołbaskowo 106, lub przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karty bez złożonego odręcznego podpisu nie będą przyjmowane.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o udziale w warsztatach decyduje data złożenia karty zgłoszeniowej.

obchody 100 lecia odzyskania Niepodleglosci

Co przygotowywały placówki oświatowe z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Czytaj więcej...

informacja

Aktualizacja: Są jeszcze wolne miejsca! Serdecznie zapraszamy - zapisy do piątku, 16 listopada!

Warsztaty z malowania  odbędą się w dniu 17.11.2018 r. o godz. 10:00 w świetlicy w Siadle Górnym (Siadło Górne 6A). Czas trwania ok. 3 godz.
Wszystkie materiały zapewnione: bieżnik o wymiarach 120 x 50 cm, farby, szablony itp.;
Warsztaty są skierowane w pierwszej kolejności do mieszkańców Gminy Kołbaskowo. Zapisów należy dokonywać poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej (w załączeniu) oraz w siedzibie Urzędu Gminy, Kołbaskowo 106, pok. nr 19. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje data złożenia karty zgłoszeniowej.
Wypełnioną kartę należy złożyć osobiście w siedzibie Urzędu  Gminy lub wysłać elektroniczne na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

swiateczna iluminacja

Świąteczny prezent stanie na skate parku w Przecławiu. - Instalacja ma się rozpocząć pod koniec listopada - mówi Marcin Araszkiewicz z firmy Multidekor. Będzie z nami około dwóch miesięcy.

Czytaj więcej...

występy patrotyczne w przedszkolu w Przecławiu


Przedstawienie miało miejsce we wtorek, 6 listopada 2018 roku. Występy były piękne. Dzieci były bardzo dzielne, mówiły i śpiewały z przejęciem i zaangażowaniem. Były ładnie ubrane, każde dziecko miało biało-czerwoną wstążkę, a chłopcy żołnierskie czapki.

Czytaj więcej...

koncert plakat

W najbliższą niedzielę, 11 listopada o godzinie 17,  w przecławskim kościele odbędzie się kolejny koncert, zatytułowany "Dla Niepodległej". Podczas koncertu Chór Parafii pw. NNMP w towarzystwie szczecińskich instrumentalistów zaprezentuje repertuar o tematyce patriotycznej- od Bogurodzicy po kompozycje Jana Pietrzaka i Kabaretu Starszych Panów. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

informacja

30 dni - tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny.
Więcej informacji w piśmie z Krajowego Biura Wyborczego w załączeniu.

aktualnosci 10/2018

Udostępniamy kolejny numer Biuletynu Samorządowego "Aktualności Gminy Kołbaskowo" w wersji elektronicznej.
 

 

Czytaj więcej...

informacja

Właśnie ruszyła ogólnopolska kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej do Wojska Polskiego pn. "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". Od 14 października br., na terenie całego kraju, żołnierze zawodowi oraz pracownicy wojska prowadzą kampanię informacyjną-promocyjną w mobilnych punktach.

Więcej informacji w załączeniu