informacja

Projekt „Zakład Integracji Społeczno-Zawodowej w Szczecinie” jest skierowany do osób niepełnosprawnych zamieszkujących Gminę Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

informacja

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w projekcie „Integruj się z nami- kompleksowe formy aktywizacji społeczno- zawodowej mieszkańców województwa zachodniopomorskiego”.

Czytaj więcej...

informacja

Na prośbę organizatorów udostępniamy informacje o konkursie "Pracodawca Roku Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego". Szczegółowe informacje w załączonych plikach będących skanem dokumentów.

plakat wydarzenia dobre smaki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym pn.: "Polsko-niemieckie dobre smaki".
Tym razem LGD w ramach środków z Funduszu Małych Projektów INTERREG organizuje popularne Dobre Smaki wraz z Kulturstation z Loecknitz.

Czytaj więcej...

moc naukowcow w Ostoi

Serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – dwudniowej imprezie edukacyjnej „MOC NAUKOWCÓW. Ośrodek w Ostoi jest jednostką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Realizujemy warsztaty dla zróżnicowanych grup wiekowych w zakresie edukacji ekologicznej. Promocja tematyki związanej z odnawialną energią, ekologią, ochroną środowiska jest nam niezwykle bliska.

Czytaj więcej...

Swiatowy dzień zdrowia - grafika nadesłana do tekstu

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku dnia 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów jest DEPRESJA.

Czytaj więcej...

informacja

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił premierową edycję Konkursu pn. "Granty Sołeckie 2017". Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej. W konkursie mogą uczestniczyć gminy reprezentujące sołectwa działające na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego. Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości maksymalnej 10.000zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu inwestycyjnego.

Czytaj więcej...

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Urzędzie Gminy Kołbaskowo i w Starostwie Powiatowym w Policach

W 2017 r. w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie będą odbywały się konsultacje z pracownikami Głównego Punktu  Informacyjnego Funduszy Europejskich funkcjonującego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.
W trakcie dyżurów konsultanci w bezpośredniej rozmowie przekażą zainteresowanym osobom wszelkie niezbędne informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia oraz dalszej realizacji projektów w ramach Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej...

informacja

Informacja o kolejnych badaniach dla rolników podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i ich domowników, którzy ukończyli rocznikowo 18 lat, emerytów, rencistów pobierających świadczenie z województwa zachodniopomorskiego - szczegóły w załączeniu.

informacja

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczęła się XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpiecznie Gospodarstwo Rolne. Szczegóły w załącznikach.

informacja

Szacunki epidemiologiczne wskazują, że liczba zachorowań i zgonów z powodu nowotworów będzie prawdopodobnie nadal rosnąć w ciągu najbliższych dekad. Wzrost ten jest większy u mężczyzn niż u kobiet. Zachorowania na nowotwory złośliwe szczególnie dotyczą osób po 65. roku życia.  

Czytaj więcej...

logo-polska-wies

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Czytaj więcej...

warsztaty plastyczne

Przed nami następne magiczne i symboliczne święto i w związku z tym ogromne wezwanie dla wielu pań, które z tej okazji uczestniczyły w zajęciach rękodzielniczych i przygotowały szczególną ozdobę wielkanocną.

Czytaj więcej...

badania medyczne

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Czytaj więcej...