gminne centrum zarządzania kryzysowego ogłoszenie

W związku z pismem Wojewody Zachodniopomorskiego, w którym zwraca się z prośbą o przeprowadzenie treningu uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie gminy w celu wyrażenia pamięci i uhonorowania ofiar katastrofy Smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku, informujemy, że w dniu 10  kwietnia  br. o godzinie 8.41 zostaną uruchomione syreny sygnałem ciągłym w czasie jednej minuty w miejscowościach Kołbaskowo, Przecław, Będargowo i Bobolin. Ponadto w tym dniu zostaną na wszystkich budynkach Urzędu Gminy i administracji publicznej, szkołach i remizach OSP  wywieszone flagi państwowe.       

Czytaj więcej...

stop pożarom traw

Co roku strażacy w sezonie wiosennym ( marzec, kwiecień, maj) stawiają czoła z pożarami nieużytków. W wielu rejonach kraju od pewnego czasu panują plusowe temperatury i duże nasłonecznienie, które sprawiły, że zeszłoroczna wysuszona roślinność idealnie nadaje się jako materiał palny. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że wypalanie roślinności jest niedozwolone i bardzo niebezpieczne.

Czytaj więcej...

informacja

"Bezpieczne ferie zimowe 2017" - zalecenia Wojewody Zachodniopomorskiego dla organów administracji rządowej w województwie i samorządu terytorialnego w sprawie działań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie ferii zimowych w 2017 roku w województwie zachodniopomorskim. Treść zaleceń w załączeniu.

ważna informacjaOd 20 września 2016r. wdrożona została aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB)”. Mapa zagrożeń bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń.

Czytaj więcej...

 

W związku ze zbliżającą się zimą,  a tym samym   możliwością wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych mogących wywołać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i mienia,  w dniu 17 listopada 2016r. Gminny Zespół  Zarządzania Kryzysowego przedstawił niezbędne informacje do oceny stopnia przygotowania Gminy do okresu zimowego 2016/2017.

 

Czytaj więcej...

informacja

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Czytaj więcej...

W dniu 19 sierpnia 2016 roku o godzinie 11:55 w celu uczczenia pamięci zmarłego Wojewody Zachodniopomorskiego Piotra Jani na terenie gminy Kołbaskowo w miejscowościach Bobolin, Będargowo, Przecław i Kołbaskowo na czas jednej minuty zostaną uruchomione syreny alarmowe o sygnale ciągłym.

 

W dniu 1 sierpnia br. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, zainstalowanych na terenie poszczególnych sołectw Gminy Kołbaskowo (Kołbaskowo, Przecław, Będargowo, Bobolin) , przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego - ciągły dźwięk syreny w okresie jednej minuty, umożliwiającego uczczenie 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej...

"ĆWICZENIE RENEGADE"
W dniach 7-9 czerwca 2016 roku odbędzie się ćwiczenie " RENEGADE" z wykorzystaniem istniejących systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza na terenie gminy Kołbaskowo.

Załączniki
Download this file (RENEGADE 2016.pdf)RENEGADE 2016.pdf

W związku z pismem Starosty Polickiego, w którym zwraca się z prośbą o przeprowadzenie treningu uruchamiania syren alarmowych zainstalowanych na terenie gminy w celu wyrażenia pamięci i uhonorowania ofiar katastrofy Smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku, informujemy, że w dniu 10 kwietnia  br. o godzinie 8.41 zostaną uruchomione syreny sygnałem ciągłym w czasie jednej minuty  w miejscowościach Kołbaskowo, Przecław, Będargowo, Bobolin i Smolęcin, zostaną w tym dniu na wszystkich budynkach Urzędu Gminy i administracji publicznej, szkołach i remizach OSP  wywieszone flagi państwowe oraz apeluje się do społeczności gminnej o wstrzymanie ruchu publicznego i minutę ciszy .

                 

Załączniki
Download this file (SCAN - PISM.pdf)SCAN - PISM.pdf

Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego

Czytaj więcej...

uwaga-wazne-ogloszenieW związku ze zbliżającą się zimą,  a tym samym   możliwością wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych mogących wywołać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i mienia,  w dniu 04 listopada 2015r Gminny Zespół  Zarządzania Kryzysowego przedstawił niezbędne informacje do oceny stopnia przygotowania Gminy do okresu zimowego 2015/2016

Czytaj więcej...

Na terenie województwa zachodniopomorskiego w dniach 13-15 października odbędą się ćwiczenia taktyczno-specjalne RENEGADE-SAREX 15/II. W związku z tym na terenie gminy zostaną  uruchomiane  syreny alarmowe, które będą wydawały modulowany dźwięk w okresie trzech minut. Dokładny termin uruchomienia syren nie jest określony. Organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

 

Z powodu istotnego wzrostu wykrywanej liczby ognisk i przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Estonii, Łotwy i Litwy oraz pogorszenia sytuacji epizootycznej na terytorium innych krajów trzecich sąsiadujących z Polską, zwiększyło się ryzyko przeniesienia ASF na terytorium Polski.

Czytaj więcej...