Szkola-Będargowo-logo

Dyrektor Szkoły i Grono pedagogiczne zapraszają Dzieci i ich Rodziców na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Będargowie, który odbędzie się 14 marca w godzinach 15:00-18:00. Na naszych małych gości czeka wiele atrakcji. Dyrektor Szkoły i Nauczyciele odpowiedzą na każde pytanie Rodziców. Czekamy na Was Dzieci i Drodzy Rodzice!

gminny przeglad form artystycznych

Gmina Kołbaskowo, Szkoła Podstawowa w Przecławiu, Rada Rodziców SP Przecław organizują VIII Gminny Przegląd Form Artystycznych „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty”. Impreza odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Celem przeglądu jest stworzenie możliwości prezentacji dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń bez rywalizacji – przegląd nie ma formy konkursowej, a także wskazanie form pożytecznego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej...

informacja

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci "Bezpiecznie na wsi do podstawa - środki chemiczne to nie zabawa". Regulamin i szczegóły konkursu w załączeniu.

Państwowy Inspektorat Sanitarny logo

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych, do udziału w konkursie plastycznym, propagującym bezpieczne zachowania w trakcie ferii zimowych oraz promującym  aktywność fizyczną i zasady racjonalnego odżywiania. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

informacja

 

38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA odbędzie się w maju, w dniach 24–27.  Organizatorzy zapraszają do udziału zespoły teatralne, instruktorów, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych teatrem tworzonym przez młodych. Tematem przewodnim tegorocznej DZIATWY będzie PRZESTRZEŃ – przestrzeń sceny, przestrzeń słowa, przestrzeń miasta, przestrzeń aktora… Przestrzeń w wielu teatralnych kontekstach.

Czytaj więcej...

informacja o szkoleniach dla nauczycieli

Celem tegorocznej konferencji jest uświadomienie nauczycielom klas wczesnoszkolnych i przedszkolnych, że jakość prowadzonej przez nich edukacji zależy w głównej mierze od ich zaangażowania i pomysłowości. Chcemy pokazać możliwości jakie dają aktywne formy nauczania, opierające się na pedagogice przygody. Pragniemy pokazać nauczycielom, że proces dydaktyczny nie musi odbywać się w szkolnej ławce - najbardziej naturalne formy bazują na doświadczeniu, przeżywaniu, dociekaniu, eksperymentowaniu. Aby dobrze wykorzystać możliwości jakie daje nam naturalny rozwój dziecka należy jednak dowiedzieć się jak konstruować zajęcia, aby zabawa stała się efektywną nauką.

Czytaj więcej...

,,Przewodnik dla młodych sportowców’’ to publikacja przygotowana przez Fundusz Natalii Partyki przy wsparciu ekspertów różnych dziedzin. Publikacja ta została stworzona z myślą o młodych ludziach, wchodzących w świat zawodowego sportu.
Ta darmowa publikacja zawiera wskazówki fizjoterapeuty, psychologa sportowego, dietetyka, menadżera sportowego oraz wskazówki - jak i po co budować swój sportowy wizerunek w mediach.

Czytaj więcej...

informacja

Światowy Dzień AIDS  obchodzony jest corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.  Dnia 30 listopada z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Policach, wspólnie z Gimnazjum Nr 3 w Policach, zorganizowała XVI Powiatową Olimpiadę Wiedzy o AIDS.

Czytaj więcej...

pomoc dla dzieci w nauce - w świetlicy w kołbaskowie

Chcesz mieć lepsze wyniki w nauce? Chcesz uwierzyć w siebie? Przyjdź do świetlicy w Kołbaskowie. Oferujemy pomoc w odrabianiu lekcji i przygotowaniu do zajęć ze wszystkich przedmiotów. Możesz rozwijać swoje pasje artystyczne - teatralne i wokalne. Zapraszamy dzieci i młodzież w poniedziałki i piątki w godzinach 17:00 - 18:00. Więcej informacji pod numerem telefonu: 603 777 849.

Czytaj więcej...

informacja

Już 2 lutego i 29 marca 2017 r. miną najbliższe terminy składania wniosków przez wszystkie typy placówek publicznych i niepublicznych na dofinansowanie z programu Erasmus+ dla sektora „Edukacja szkolna” (KA1 i KA2).

Czytaj więcej...

Dzieci z Gminy Kołbaskowo realizujące projekt Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać” mają już półmetek za sobą.
Projekt jest finansowany przez MSiT  oraz Urząd Gminy Kołbaskowo, a realizatorem jest LUKS „Trójka” Węgorzyno.

Czytaj więcej...

8 listopada Straż Gminna wraz z funkcjonariuszem policji oraz policyjnym psem, odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Dzieci miały możliwość zobaczyć w jaki sposób policyjny pies współpracuje na służbie ze swoim Panem. Dzieci poznały także zasady zachowywania się w bezpośrenim kontakcie z nieznajomymi psami.

Czytaj więcej...


Informujemy, że pozytywnie rozpatrzono złożone przez Gminę wnioski o dofinansowanie projektów współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

 

Straż Gminna od początku roku szkolnego angażuje się w działania na terenie placówek oświatowych w naszej gminie. W szkołach podstawowych rozpoczęły się teoretyczne i praktyczne zajęcia z dziećmi pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły".

Czytaj więcej...